„Je to něco jiného než dny otevřených dveří. Tam zájemcům sice školu a její pracoviště ukážeme, ale na nějaké podrobné seznámení s praktickou výukou není příliš prostoru. Proto pořádáme ukázkové dny, kdy si žáci mohou vyzkoušet přímo v dílnách naše stroje a zařízení," vysvětlil zástupce ředitele Pavel Novák.

Na úterní ukázkový den přišlo pětatřicet zájemců. „Připravili jsme pro ně ukázky v autoservisu, ve strojírenské dílně CNC strojů a ve dvou elektrotechnických oborech," dodal Pavel Novák.

ZÁJEM O STROJÍRENSTVÍ

V autoservisu se skupina kluků věnovala seřizování geometrie kol osobního auta. „Máme to propojené s kamerami, takže je to raz dva hotové, ale zároveň velmi přesné," řekl učitel praxe Miroslav Baran a hned vyzval dva žáky, aby se postavili ke kolům auta a nastavení geometrie si osobně zkontrolovali.

„V pořádku," hlásil Filip vztyčením palce. Ve skupině byl jeden z mála rozhodnutých ke studiu na průmyslovce. „Mám zájem o strojírenství, to by mě bavilo," poznamenal. Další kluci mluvili o elektrotechnice.

„Ale nejsem úplně rozhodnutý, mám napsanou ještě jednu školu, musím to zvážit, ale pořád je na to čas," svěřil se další ze zájemců. Ukázkové dny se ve středisku Resslova opakují ve čtvrtek 9. února. Ve středisku Stříbrníky budou 12. ledna a 2. února. Bližší informace o účasti na ukázkových dnech jsou na webu školy.