Zavřená a zadlužená sportovní hala na Střekově zřejmě našla svého kupce. Zájem o ni má samotné město Ústí nad Labem. Tělovýchovná jednota (TJ) Slavoj, které budova od roku 1991 patří, za ni chce 6 milionů korun.

„Na hale visí exekuce. Dluhy jsou zhruba 5,6 milionu korun. S věřiteli komunikujeme, a pokud z města přijde kladná odpověď na naši nabídku, dokážeme domluvit, aby se dluhy zastropovaly a nenaskákaly další úroky," vysvětluje předseda TJ Slavoj Ústí Karel Seibert. Město by tak získalo halu s tím, že dluhy by se pokryly z částky 6 milionů. O záměru prodeje haly čtěte více zde: Sportovní hala na Střekově je na prodej

PRIMÁTORKA SE BYLA PODÍVAT

„Možná by také ještě zbyly nějaké peníze pro sportovní kluby," podotkl Seibert. Na stav budovy se již osobně byla podívat ústecká primátorka spolu se svými náměstky.

Hala a její financePodle znaleckého posudku je odhadní cena objektu 7,3 milionu korun. TJ ho městu nabízí za 6 milionů. Dluhy na hale jsou zhruba 5,6 milionu korun.

„Prioritou vedení je záchrana tohoto areálu, který by mohl sloužit všem sportovním klubům. Vydali jsme pokyn, aby ihned nabídku a stav budovy posoudil náš znalec, a aby vedení města mohlo jednat o případném odkupu," sdělila mluvčí magistrátu Romana Macová. Podle jejích slov se též nabízí možnost čerpat na halu dotaci z nedávno vládou schváleného tzv. strategického rámce.

Hala patří TJ od roku 1991. Své první krůčky tady udělal kupříkladu Florbal Ústí. Jak říká předseda klubu Vladimír Štorek, florbalisté v hale trénovali až 15 hodin týdně.

TĚŽKO HLEDALI NÁHRADNÍ PROSTORY

„Pořádali jsme tam i turnaje. Horko těžko jsme museli najít náhradní místo. Byli bychom určitě rádi, kdyby se hala znovu otevřela, otázkou je, za jakých podmínek. Hala určitě potřebuje nějakou investici do oprav," říká Štorek.

Brány oblíbeného sportovního stánku na Střekově se zavřely vloni v červnu, a to kvůli vysokým nákladům na provoz. Svůj podíl na jejím konci měla také špatná dopravní dostupnost i pokoutní bezdomovci v přilehlých Vrbenského lázních, které chátrají.

„Cílem vedení města je vytvořit sportovně relaxační centrum, a to právě i v souvislosti s dalším plánovaným krokem odkupu lázní Vrbenského," doplnila Romana Macová.

PROPOJENÍ S VRBENSKÉHO LÁZNĚMI

O myšlence opravit a propojit halu s Vrbenského lázněmi lavírují zastupitelé již delší dobu. V prosinci schválili převést nevyčerpanou dotaci 2,5 milionu korun, kterou obvod Střekov získal od magistrátu na výkup lázní, do roku 2017. O záchraně lázní čtěte více: Střekovu dotace na Vrbenského lázně zůstane

Podle střekovské zastupitelky Evy Outlé, která je pověřená řízením obvodu, jde o důležitý krok v otázce dalšího osudu lázní. „Po odkupu bychom je následně zabezpečili proti vniknutí a případnému úrazu. Na Střekově chybí společenský sál, rehabilitační pracoviště nebo komunitní centrum, možností, jak lázně využít, je poté celá řada," uvedla Eva Outlá.

Odkup lázní ovšem musí ještě schválit střekovští zastupitelé.