„Město nás vyzvalo, abychom smlouvu k 1. srpnu podepsali. My jsme to tehdy odmítli, protože se nám v ní některé věci nelíbily," řekl Deníku Šimůnek. Dodal, že své připomínky firma radnici sdělila. Nelíbilo se jí prý, jaké nájemné město stanovilo.

Psali jsme: Zanádraží nikdo nechce!

Město chtělo Zanádraží společnosti pronajmout na pět let s možností pětileté opce. Nájemné by podle připravované smlouvy začalo od 1 koruny v prvním půlroce, v dalším by to bylo 60 000 korun. Ve druhém roce by nájemce městu zaplatil 180 000 korun, ve třetím a čtvrtém po 240 000 korunách a v pátém 280 000.

Odpověď prý firma od města dostala až v říjnu. „Město nám v jednom bodě vychází vstříc," řekl Šimůnek. V dalších požadavcích prý nikoli. Údajně proto, že některé změny v projektu nejsou možné.

Co bude se Zanádražím dál, zatím jasné není. „Dostali jsme od města lhůtu do 29. října, abychom se k novému návrhu smlouvy vyjádřili. „Zatím jsme se nerozhodli, jak se k tomu postavíme. Musíme vše důkladně promyslet," uvedl Šimůnek. Vysvětlil, že v současné ekonomické situaci není jednoduché v centru Ústí nad Labem obstát.

Definitivní stanovisko nemá ani město. „V současné době se zvažují další možnosti postupu," uvedla mluvčí magistrátu Romana Macová.

Město ale oslovilo i další zájemce, například Vlastimila Žáčka, který měl o prostory také zájem. Ovšem radnice se rozhodla pro Simplex Porus. „Zatím je to velmi čerstvé. Předpokládám, že více jasno bych mohl mít zhruba za dva týdny," řekl minulý týden Deníku.

Do prostor za hlavním vlakovým nádražím s parkovištěm, obchody, vyhlídkovou terasou a lávkou přes přilehlou silnici k řece Labi investovalo Ústí 170 milionů korun, většinu uhradilo z evropské dotace. Otevřelo je počátkem roku 2011.