Začátkem léta by se měla obchodní zóna konečně otevřít. „Slavnostní otevření obchodního centra jsme naplánovali na 22. června,“ potvrdil obchodní manažer společnosti Viet Mai Duc.

Tamda Foods prodává potraviny a provozuje drogerii. V posledních letech vykazuje tržby přes miliardu korun. Na trhu konkuruje Makru, jelikož přijala podobný velkoobchodní model. V roce 2011 otevřela na pražské Libuši tržnici Sapa, čtyři roky poté pobočku v brněnské tržnici Vinamo. Od roku 2013 provozuje službu Tamda Express s doručením objednávek až do domu.

Její zástupci navštívili i vedení centrálního městského obvodu. Starostce Haně Štrymplové oznámili datum otevření a seznámili ji s modelem fungování prodeje a dovozu zboží. „Zavážet budou především v noci a z dálnice, aby kamiony nezahlcovaly přetíženou Všebořickou ulici. Požádali také o pomoc se sháněním květinářky a obsluhy dětského koutku,“ informovala starostka.

Tím odpověděla i na připomínky místních lidí, kteří měli největší obavy právě z kamionů. „Zhorší se vzduch, který musíme dýchat, bezpečnost na silnici, zvýší se kravál a otřesy,“ vypočítal senior Roman Janeček.

Tamda Fods nyní shání další nájemce prostor, jejichž cena za metr čtvereční se pohybuje kolem 200 korun bez energií.

Carrefour a pak Tesco

Obchodní centrum o nájemní ploše přesahující 18 tisíc metrů čtverečních postavil ve Všebořicích roku 1999 developer Bainbridge pro francouzský řetězec Carrefour, ten ale ukončil v ČR aktivity a jeho místo převzalo britské Tesco. O prodej vietnamskému řetězci Tamda Foods se postarala nadnárodní realitka CBRE Properties. Záměr vybudovat zde bowling a casino projevil známý pokerový hráč Pavel Binar a jeho společnost Arenga, od plánu ale upustil.

„Jsem ráda, že tu nezůstane další roky plechový hangár absolutně bez využití. Určitě přitáhne klientelu z celého okolí, zastaví se tu snad i cizinci. Předně to ale bude sloužit místním,“ dodala starostka Štrymplová.