Týká se to obchodních center velkých hypermarketů, kde kromě velkoprodejny fungují také menší obchody.

„Rozhodnutí poslanců respektujeme. Naše hypermarkety během sedmi svátků kompletně uzavřeme. Zavřeno bude tedy v pátek také ve všech obchodech na shop zóně, včetně Globus restaurace a kavárny, pekařského a řeznického obchodu a ostatních prodejců a poskytovatelů služeb v Trmicích. Otevřené zůstanou ale naše čerpací stanice, které provozujeme u hypermarketů," informovala Pavla Hobíková z oddělení externí komunikace společnosti Globus.

Stejné je to u prodejen Albert. „Oba obchody Albert v Ústí nad Labem zůstanou 28. října na základě nové regulace zavřené. Na Severní Terase bude v tento státní svátek uzavřené celé obchodní centrum," sdělila mluvčí Barbora Vanko.

V AREÁLU PEKÁRNY OTEVŘOU

V Albertu na Terase má přitom svoji prodejnu pečiva a lahůdek Inpeko. „Počítali jsme, že zůstane v provozu. Ostatní prodejny na státní svátek zavíráme. Rozhodli jsme se proto, že otevřeme obchod v areálu naší pekárny v Krásném Březně a umožníme zákazníkům nakoupit si po celý den čerstvý chléb a pečivo," informoval Jiří Šupík, manažer pekařství Inpeko.

„Obchodní centrum Forum 28. října otevřeme, a to od 9.00 do 21.00 hodin. Ze zákona neotevřou ty obchody, jejichž prodejní plocha přesahuje 200 metrů čtverečních," sdělila Kateřina Kejřová, marketinková manažerka centra. Ve Foru tak zůstanou zavřené dveře dvacítky prodejen.

Ve středu města bude mít kromě Inpeka zavřeno i Pekařství v Hrnčířské a Obchodní dům Labe. Většina prodejen opět otevře v sobotu v běžné provozní době.

Státní svátek 17. listopadu poslanci do regulace nezařadili, obchody tak zůstanou otevřené. Na Štědrý den 24. prosince obchody zavřou nejpozději v poledne. Zavřeno bude i 25. a 26. prosince.