Slavnostního aktu se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček, zástupci Severní Terasy, bojovníků za svobodu, ruského konzulátu a dalších institucí. „Vadilo nám, jak pomník vypadá, proto jsme se dali dohromady a s pomocí sponzorů pomník obnovili," řekla Jelena Vičanová, zástupkyně soukromé iniciativy.

Obnova pomníku a okolního terénu vyšla na 120 tisíc korun, přilehlý chodník nechala nově vydláždit zámkovou dlažbou Severní Terasa. „Víme, že ve městě jsou další pomníky, které by potřebovaly podobnou obnovu, a počítáme s tím. Je to připomenutí naší historie, která se v poslední době zkresluje a vykládá všelijak," dodala Jelena Vičanová.

Hejtman Oldřich Bubeníček v krátkém projevu potvrdil, že na historické události by se opravdu zapomínat nemělo. „Některé byly lepší, jiné horší, ale nemělo by se zapomínat na to, co bylo, a na lidi, kteří pro tuto zemi něco udělali," řekl hejtman Bubeníček.

Předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička poděkoval za obnovení památníku, připomněl hrůzy druhé světové války a varoval před nastávajícími konflikty a hrozbami. „Tato země je naše, musíme o ni pečovat. Politici nám lžou, že nejsme ve válce, ale my už ve válce jsme," dodal.

Obnovení pomníku ocenil ruský konzul v Karlových Varech Igor Melnik. „Velice děkuji všem, kteří se na této práci podíleli, jsme vám vděční, že nezapomínáte," uvedl Igor Melnik.