V tělocvičně bylo všechno přichystáno, sedmičlenný tým trenérů oblékl zelená trička. „Úkol je jasný, přiblížit golf těm nejmenším, založit ve školách golfové kroužky, vychovat vlastní žákovskou základnu," říká Tomáš Kodrle, manažer golfového klubu Terasy.

Zelená sedmička není jenom z Ústí, Honza Lískovec je z Písku, Olda Šámal z Benátek , Martin Zicha z Prahy, Lenka Milerová zastupuje firmu Snag. Tři trenéři jsou domácí (Kodrle, Škopek, Diepoldová).

Hrálo se o pochvalu kamarádů

Přesně v 9 hodin přicházejí budoucí golfové hvězdy, čtyřicítka těch nejmenších zahajuje ukázkový program. Na šesti barevných odpalištích se hraje o čest a pochvalu kamarádů.

Nejprve držení hole, všechno má svou barevnou značku, vysvětlivku. Po chvilce dochází k výměně týmů. Další skupina dětí přichází kolem desáté, scénář se opakuje. Nakonec jeden z trenérů navléká speciální výstroj a provokuje malé sportovce ke koulované. Živý terč poletuje tělocvičnou, výkřiky nadšení neberou konce.

SNAG • soubor sportovních a taktických pomůcek, které učí hrát malé děti golf v improvizovaných podmínkách.
• speciální sada obsahuje plastové hole s velkou úderovou plochou, barva hole zároveň určuje věk hráče (zelená 4 -7, modrá 7-11) Hraje se textilními míčky o velikosti tenisáku na určenou vzdálenost, odpaliště simuluje gumová podložka, cílem jsou lepící jamky (terče) s vlaječkou.
• hrát se může v tělocvičně, na louce, ve školce, povrch nerozhoduje.
• golfová školička přichází do Čech z USA, má za úkol jednoduchou formou vysvětlit dětem pravidla hry, naučit je základním postojům při úderu, správnému držení těla, názvosloví.

Nejvyšší muž v hale se vyloženě baví, přesně takovou uvolněnou atmosféru si představoval.

„Golf jako každý sport potřebuje širokou mládežnickou základnu, SNAG by měl motivovat ty nejmenší a připravit je na opravdovou hru v terénu. Školní golfové kroužky jsou všude ve světě už řadu let. Tento projekt nabízí školám jako bonus celou soupravu zdarma. Naši trenéři vyškolí příslušné učitele, třeba se jednou dočkáme soutěží mezi školami z jednotlivých měst. Jsme na samotném začátku, ale odezvy jsou pozitivní. Ústecká ukázka je otevřená pro všechny zájemce, stačí kontaktovat zástupce golfového klubu a dohodnout podmínky," vysvětluje Tomáš Přikryl, obchodní ředitel CZ Golf Praha.

Zájem o golfový kroužek mezi dětmi byl značný, podpisovou doložku však musí vyplnit rodiče.