„Jsem odhodlaný zkusit všechny," smál se odpoledne Ústečan Václav Žák. „Pár už jsem jich zkusil a zatím nejvíc mi chutná Mazel, pivo domácí," hodnotil uznale po pár doušcích ústeckého piva.

Podobný názor jako on měla ostatně většina lidí, kteří se rozhodli využít možnosti hlasování a vybrat nejlepší pivo podle veřejnosti, Máz Ústeckého deníku. Vítězem se stal právě ústecký pivovar Na Rychtě.

„Vítězství jsme trochu čekali. Je příjemné, ale přála bych ho i jiným pivovarům," uvedla podsládková pivovaru Na Rychtě Martina Valterová. „Lidé dali svým hlasování najevo, že mají malé pivovary v oblibě a nechtějí za své těžce vydělané peníze utrácet za unifikovaná piva," dodala Valterová, podle které degustátoři z řad veřejnosti hlas domácímu pivovaru dali i proto, že ho dobře znají.

Sobotní akci dle pořadatelů navštívilo přes 18 000 lidí. „Přijelo všech devatenáct přihlášených pivovarů, v nabídce bylo přes 100 druhů piva od klasických ležáků, přes speciály až po piva netradičních příchutí, jako např. brusinka či ananas. Zájem o piva, která se nedají ochutnat většinou nikde jinde, než v restauracích pivovarů kde byla uvařena, byl velký," uvedl za pořadatele Hynek Verner.

Velký úspěch sklidil i kulturní program. Vystoupili Koťata, Joe Cocker Band z Brna, Rangers Plavci, Filip Gondolán, The Boom a další.

Pořadatelé již nyní chystají čtvrtý ročník jarmarku, který plánují na 17. května 2014.

Pivní jarmark: Výsledky degustací

Světlý ležák
1. Purkmistr světlý ležák - pivovar Purkmistr Plzeň
2. Prokop světlý ležák - Zámecký pivovar Chýše
3. Kocour světlý ležák - pivovar Kocour Varnsdorf

Polotmavá a tmavá piva1. Ležák mistra Taviče - Starokladenský pivovar Kladno
2. Purkmistr polotmavý ležák - pivovar Purkmistr Plzeň
3. Černý ležák Bernard - pivovar Bernard Humpolec

Speciální piva1. Kocour Gipsy Porter - pivovar Kocour Varnsdorf
2. Ipa Radniční - Jihlavský právovárečný pivovar
3. Nakuřovaná pšenice 13% - pivovar Mostecký Kahan

Cena čtenářů a návštěvníků Máz Ústeckého deníku1. pivovar Na Rychtě - Ústí nad Labem
2. pivovar Bernard - Humpolec
3. pivovar Kocour - Varnsdorf