Snad každý Ústečan byl někdy v Zubrnicích, pohádkový skanzen je plný dobových objektů. Nechybí kostel, stará škola, barokní studna, statek, mlýn, hospodářská stavení, vesnická prodejna atd.

V sobotu 3. dubna se počasí měnilo snad každou hodinu, ale pár otužilců přeci jen dorazilo.

"Jezdíme sem už několik let, místní akce jsou nejen krásné, ale i inspirující. Děti hned běžely do dvora u pokladny (zavřená), kde našly dvě dřevěné truhly a nějaké soutěžní listy," komentoval voňavý nález pan František ze Střekova.

Procházka byla prý příjemná, z komínů se kouřilo, u kašny byla barevná výzdoba, všude pořádek a čisto. „Pár aut tu bylo, ale žádná tlačenice. U potoka jsme narazili na místo, kde byla louka plná bílých kvítků. Moc se v tom nevyznám, dcera říkala, že to byly bledule. Fakt, to jsem ještě neviděl. Úžasný pohled,“ dodal nadšeně muž.

Procházku k mlýnům lemovaly číslované hádanky, vrby měly letní sestřih, na chvilku byl vidět i vysílač Buková hora. Koledníků bude v pondělí v Zubrnicích málo, ale stejně je to krásné místo. Místní dětská soutěž  pokračuje do 6. dubna, tak neváhejte. Truhly jsou plné odpovědí, vyhrát můžete i Vy. 

Miroslav Vlach