Osm rámařů, stejný počet bezrámovek, to byl začátek. Vzduchem létaly nejen uvolněné součástky, ale i celá auta. „Plašan" , známý kaskadér a smíšek, vylekal svým vysokohorským výstupem místního fotografa natolik, že přestal hledat senzační záběry v terénu a opevnil se pod semaforem.

Odvahou a šikovností se prezentoval teplický Jan Dudys, kterého přišel podpořit i jeho obvázaný bratr Vojtěch. Ten vyhrál červnové kolo a následně měl vážný karambol na motorce. Nehoráznou smůlu si vybral Jan Kurzweil, vyhrál všechny rozjížďky, ve finále ho ale zradil motor.

Pod ohromným slunečníkem vedle závodních boxů seděla osamocena usměvavá manažerka, zapisovatelka, hlasatelka, technická poradkyně a ošetřovatelka v jedné osobě. Necelé dvě stovky diváků obdivovaly její kuráž a přehled v požehnaném stavu. „Práce kolem dráhy je stále dost. Termín mám až 20. srpna, to ještě stihnu další kolo. Musíme přesunout závodní depo na druhou stranu, aby měli diváci lepší výhled na celou plochu a byla zachována bezpečnost. Zrovna dnes tu bylo hned několik kolizí," vyprávěla Michaela Šrejbrová.

V přímém přenosu byly k vidění drsné filmové scény. „Dojezd bez kola, opakovaný výjezd z dráhy, kontakt v zatáčce s následným saltem. Tihle kluci všechno hned opraví, mají zlaté ruce," konstatovala klidně a bez emocí. Jedno kolo v prašném opojení, v autech bez bočních oken, si vyzkoušely i manželky některých jezdců, a byly skvělé.

Škoda že Ústečtí jsou samá porucha. Možná že jednou dojedou! Další kolo „ plechovek" je plánováno na 10. srpna, přijďte se podívat.