Majitel přitom tvrdí, že opravy nejen zahájil, ale už jsou i skoro hotové. Jenže úřad mu je nařídil zastavit.

„Protože kontrolou v součinnosti s policií zjistil, že probíhají v rozporu s jeho rozhodnutím," uvedla mluvčí města Ústí nad Labem Romana Macová.

Práce provádělo samo osazenstvo domu, nikoli odborná firma. Místo požadovaných železných traverz použilo dřevěné prvky. A oprava probíhala za provozu, dům nebyl vyklizený. To jsou hlavní důvody nespokojenosti úřadu.

„Majitel nám dodal materiál a opravovali jsme to sami. Dělali jsme to proto, aby někomu nespadl strop na hlavu. Ani jsme za práci nedostali zaplaceno," řekl jeden z nájemníků, Ondrej Miko.

Klement Buncík, který dům vlastní, ale tvrdí, že opravy jsou v pořádku. Hranoly byly vhodnější a dávala je tam firma, my dodělávali jen drobnosti. Po dobu prací v těch místnostech lidi nebyli, přestěhovali se do jiných," řekl.

To, že vůbec neměli být v objektu, nekomentoval. „Měl nám sehnat náhradní ubytování, ale zajistil jen pro 3 rodiny byt 1 + 1. Nevím, jak by se nás tam namačkalo 30," stěžovala si jedna z nájemnic. A dodala, že domácí má jedinou starost, vybrat nájem. „Byl si pro něj i dnes. Nic jsme mu ale nedali," uvedla.

Na dům pověsila městská policie ceduli se zákazem vstupu. To poté, co se v nedaleké Hrbovické ulici zřítil v jednom z vybydlených objektů strop a pod troskami jedna žena zemřela a druhá skončila v nemocnici. Město pak poslalo do Předlic statika a ten označil jako rizikové i další domy, mimo jiné tento. „Majitele i samotné nájemníky jsme na nebezpečí několikrát upozorňovali, ale nedbali," řekl zástupce ředitele městské policie Jan Novotný.