Kolem stříká voda a někteří se na nestabilním podloží říčního dna neudrží a padají do vody. Právě odstartoval hlavní závod druhého ročníku Koštovské olympiády.

Letošního sportovního klání se účasnilo celkem 56 sportovců. Vlastně většinou lidé, kteří příliš organizovaně nesportují. „Chceme, aby tato akce byla pro běžné lidi. Nikoli pro registrované sportovce, kteří trénuj. Loni zde byl například jeden tým, co hraje a trénuje volejbal a všechny na hlavu porazil. Ostatní to pak moc nebavilo," vysvětluje smysl akce její organizátor Petr Fonderfon. Pořadatelé sice hrám říkají olympiáda, ale nyní je pořádají každý rok, nikoli jednou za čtyři roky, jako bývá nejslavnější klání sportovců.

O tom, že olympiáda v Koštově je o něčem jiném než nedávné hry v v Londýně, svědčí na místním hřišti řada věcí. Například silový trojboj. Hod koulí, diskem a kladivem. Koule má 14 kilogramů, místo sportovního disku hráči hází diskem od auta a kladivo představuje patnáctikilogramová palice. „Letos byl překonaný rekord. Jeden z účastníků s ní hodil 11 metrů. To je velmi slušný výkon," hodnotí pořadatelé.

Hlavní závod – triatlon, kde se místo plavání brodí, ale pak už účastníci jedou na kole a běží, je hlavně o sportovních výkonech. Na kolech také sportovci vyrazili s velkou rychlostí. Ale po něm následuje další část triatlonu, a ta už je o legraci. Na starých skládačkách, „ukrajinách" a v různých kostýmech.

Na olympiádě ani v Koštově nechyběl nefalšovaný olympijský oheň. Při zahájení her ho v pátek řada lidí  doprovázela, když ho běžci nesli Trmicemi a Koštovem. Pořadatelé přiznali, že plamen samozřejmě z Londýna není.