Libouchečtí golfisté vyrukovali v sobotu tradičně s převleky. Jednou v roce realizují akci nazvanou poťouchle Silvestr naruby.

Jak to vzniklo? „U zrodu golfového klubu Libouchec stáli v roce 2000 tři muži. Břetislav Kořínek, Bedřich Kovalčík a Bohumil Škopek. Protože se koncem roku nikdy nesejdeme, navrhl jednou někdo u baru, aby se červencové narozeniny prvně jmenovaného vždy spojily s nějakou společenskou událostí na hřišti," vysvětloval prezident klubu Karel Švácha. „Letos to byl už 12. Silvestr naruby. Jako vždy Texas scrable dvojic, bez omezení věku a pohlaví, dvojice se losují," dodal.

Hodně členů klubu je momentálně na dovolené, někdo dal přednost koupališti, nebo to prostě nestihl. Dvacítka věrných však stála proti hlavnímu rozhodčímu a sledovala teploměr.

Podle předem stanoveného programu vyrážely čtveřice bojovat se sluncem a nažehleným pažitem s devíti jamkami. Úderník v modré přilbě (Lucie) šel příkladem a vybídl svého parťáka k prvnímu odpalu. Opálený čaroděj (Václav) i růžový latexový muž (Jiří) nemohli spustit oči z rafinovaných křivek záhadné tanečnice v černém (Karel). „Já jsem kozoroh, ne koza," vysvětloval hráč ve žlutém.

Nejmladším účastníkem turnaje byl čtrnáctiletý Štěpán, herní styl famózní, odpaly přesné podle vlastní kalkulace. Vždy když se hrnul na odpaliště latexový Jiří, soupeř polohlasem provokoval: „Má spoďáry, nebo ne?"

Ono se řekne, pouze devět jamek, ale s tou výbavou a v tom vedru místy nadlidský výkon. Vítězem se stala dvojice Alena Kořínková Tomáš Dvořák, která nasbírala úctyhodných 36 ran. Latexový Jirka dostal cenu Deníku a všichni byli pozváni na skvělou grilovačku.

„Pokud si chcete vyzkoušet pořádný odpal, patování, nebo si myslíte, že máte vrozený talent pro golf, neváhejte. Jediné veřejné golfové hřiště v Libouchci vám umožní na chvilku snít. Klub je otevřený každý den, hůl vám půjčí. Zkuste to a uvidíte sami, že to není tak jednoduché," říká Karel Švácha.