Pak po zcela černé silnice dojedeme ke sjezdovce Meva a spokojeně se usmějeme. Z husté mlhy se vynořují siluety lyžařů a snowboardistů. Evidentně jde o nějaký kurz, který využívá posledních zbytků sněhu, které na sjezdovkách jsou.

„Jsem pěkně mokrá, ale jde to," říká jedna z dívek na snowboardovém prkně, která skoro celou dobu sedí na tajícím sněhu. „Je to škoda, bohužel počasí nám nevyšlo," dodává jeden z učitelů.

Máme pro věrné čtenáře 3 celodenní permanentky - více v pondělním Ústeckém deníku!

Na Telnici přijeli studenti z ústecké obchodní akademie. Ačkoli prší, lyžují a snowboardují celý den.

„Snažili jsme se udržet kus sjezdovky upravený. Sníh jsme nahrnuli tak, abychom mohli spustit alespoň Mevu," říká vedoucí střediska Jindřich Holinger.

V posledních dnech očima téměř neustále visí na stránkách s předpovědí počasí. „Na Moravě mrzne, takový kousek. A tady musí pršet," konstatuje smutně Holinger.

Ještě 3. ledna byly na Telnici ideální podmínky a lyžaři se sem během svátků doslova hrnuli. Pak prý začal foukat teplý vítr a vydatně pršet. Sníh prudce roztál. „Technický sníh by vydržel. Ovšem taje přírodní sníh a tečou pod ním potoky vody. Ty ho odnášejí," líčí katastrofu.

Přesto ho předpověď na internetu naplňuje optimismem. Na konci týdne má začít mrznout. „Pokud předpovědi meteorologů budou správné, možná bychom mohli již v pátek zapnout sněhová děla. Ale potřebovali bychom i přírodní sníh," doufá.

Na příchod mrazů jsou na Telnici připraveni. Na sjezdovkách jsou umístěna všechna dostupná děla, zbývá je jen zapnout. „Zasněžit jsme schopni do tří dnů. Vody je nyní více než dost. Pokud vše vyjde, příští víkend bude zase plno," uvedl Holinger.