V seznamu svalnatých drsňáků nebyla nouze o jmenovky, připomínající filmové plátno. Kameničtí gladiátoři, Pomalá rota, Soptíci. Emancipované krásky zastupovaly dvě vnadné pětice. Blondýny a Briketky. Už počtvrté Uhelný muž prověřil rychlost, odvahu, sílu, důvtip i vytrvalost. Ten, kdo přežil to závěrečné peklo, zvítězil sám nad sebou.

Největší zájem diváků přitahoval modrý bazén s mazlavou hmotou neurčité barvy. Tady končila legrace! Každý z týmů vyslal do zápasnického souboje tři své zástupce, praly se i dívky, a jak jim to šlo! Blondýny vyzvaly Briketky a kdyby nedošlo k technické závadě na „brnění" (praskly plavky), vyhrály by 3:0. Lucie, Marcela, Veronika, Míša, Zuzka, pohledné děvy v civilu, v bahenní lázni dračice. Jejich soupeřky si vše vynahradily v technických disciplínách. Raft byl přímo kouzelný, uzlování skvělé, hlavolam báječný. Anička, Michaela, Markéta, Monika, Petra, neprodaly svou kůži lacino.

Herkul s družinou

V silových kreacích dominovali muži, hod špalkem (5,5 m), přetahování lanem, vláčení těžkého kmenu na laně v písku vyvolávalo filmové vzpomínky na Herkula a jeho družinu. Fantastický výkon předvedl neznámý bojovník ve vodě, když vydržel s jedním nádechem 2,5 minuty pozorovat kapry pod hladinou.

Celkem 32 živočišných uzlů už nikdo nepřekonal. Hráči amerického fotbalu ze Svádova v dresech Blades ukázali sílu a budili respekt. Když vyzval obrovitý Jakub (130 kg) do bahna o padesát kilogramů lehčího Lukáše, nikdo nevěřil, že limit 2,5 minuty přežije ve zdraví. „Lukáš je třída, pracuje jako profesionální hasič ve Všebořicích a takové pořízky vynáší z ohně, když je třeba," prohlásil jeho kamarád. Nerozhodný výsledek byl spravedlivý a fotbalista Jakub nevěřícně kroutil hlavou.

Čistá voda a klid

Mezi břízkami bylo celý den živo, soutěže se střídaly , vtipný komentátor stihl sledovat i několik krásných psů a upravený doprovod.

„Pravidelně sem chodím už několik let, je tu čistá voda a klid. Nevěděl jsem o této akci,a moc se mi to líbí, jak se mladí dovedou bavit. Jenom kdyby nebyli někteří svalnatci u toho přetahování tak vulgární, jsou tu i děti," konstatoval starší muž a zamával na pozdrav.