Je to vlastně nohejbal na speciálním stole, který svým tvarem připomíná ten na stolní tenis. Všichni hráči si ho vyzkoušeli a někteří byli moc šikovní.

Lukáš Flaks ze Suchdolu s manželkou.Zdroj: Miroslav Vlach„Pravidla jsou docela složitá, dva rozhodčí hlídají čistou hru, vrchní část stolu je potažena zvláštní hmotou, míč je také originální, uprostřed stolu je plastová překážka místo sítě. Sport vznikl v Maďarsku, velmi rychle se rozšířil do celého světa. Několik týmů máme také u nás, dokonce jsme se už zúčastnili Mistrovství světa ve Francii. Bylo tam šedesát družstev a Česká republika obsadila šesté místo,“  tvrdil Lukáš Flaks ze Suchdolu, který je nejen náš reprezentant, ale dokonce obsadil ve světovém řebříčku jednotlivců dvanácté místo. Do Chabařovic jej doprovázela manželka a s fotbalovým míčem si náramně rozuměla.  

„Posledními mistry světa jsou Maďaři, dobře hrají také Rumuni. Hraje se na dva sety do dvaceti bodů, tady to bylo kratší, aby se všichni vystřídali. Samozřejmě se ve hře nejčastěji využívají nohy, tělo, hlava, stejně jako v nohejbalu,“ dodal Flaks

Miroslav Vlach

Nohejbalový turnaj v Chabařovicích.
FOTO: V sobotu se hrál v Chabařovicích skvělý nohejbal. Vyhrál tým z Pardubic