Místní radnice se rozhodla, že do prostoru zdejšího dětského hřiště nainstaluje obří lanovou pyramidu.

„Snažili jsme se vybrat co největší a nejatraktivnější," řekl starosta zdejšího obvodu Pavel Dufek.

Pět a půl metru

Mezi nabídkami nakonec radní kývli na atrakci od společnosti Bonita, která jim dodá pyramidu vysokou pět a půl metru.

Parametry Výška je 5,5 metru
Velikost základny 7,8x7,8 metru, ale potřebuje prostor o šířce přes 10 metrů
Sloup je z konstrukční oceli o průměru 159 milimetrů
Lana mají průměr 16 milimetrů a ocelové jádro

Severní Terasa ji chce umístit na hřiště vedle nově vybudované plochy pro petanque. „Zvolili jsme variantu s malou pádovou výškou. To znamená, že pod ní nemusí být žádný speciální povrch, který by případný pád dětí zbrzdil," vysvětlil tajemník radnice Petr Vlasák.

Ačkoli je atrakce vysoká pět a půl metru, což je výška, ze které by se mohlo dítě velmi vážně zranit, rodiče se ničeho takového obávat nemusejí. Lana pyramidy jsou spletená tak, aby za každých okolností pád brzdila.

Velmi rychle

Za novou atrakci dá radnice 144 tisíc korun. Děti na ní budou moci lézt již na začátku září. „Dali jsme firmě do podmínek, že ji chceme otevřít na Dnech Severní Terasy. Konají se 6. září," uvedl tajemník Vlasák. Oblíbenou akci bude místní radnice v parku pořádat již posedmé.

Severní Terasa se snaží atrakce do parku přidávat postupně. V loňském roce zde například zprovoznila takzvané workoutové hřiště s posilovacími přístroji. Ty mohou využít děti i senioři.

Letošní novinkou je již zmiňované hřiště na petanque a šachy.

Lanová pyramida již několik let funguje v Mánesových sadech. „Chodíme sem velmi často. Můžete tu hrát různé hry nebo si pokecat," uvedl Stanislav Drahoušek.