Strážníky přijal v úterý 24. května ústecký primátor Petr Nedvědický. Ocenil jejich práci, vynaloženou snahu a úsilí při opatření v rámci nouzových stavů během boje proti šíření koronaviru. "Naši strážníci byli mezi prvními, kteří pomáhali zdravotníkům v tomto nelehkém období, kdy tato zákeřná nákaza nabírala na síle. Vedle svých běžných povinností poskytovali své služby hlavně v areálu nemocnice, kde sídlilo očkovací centrum. V jeho okolí také usměrňovali dopravu, aby očkování probíhalo plynule a bez zbytečných zdržení," připomněl Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.

Primátor Nedvědický vypočítal, že strážníci měli denně stanovená kontrolní místa v Masarykově nemocnici, a to u pěti oddělení. Také prováděli kontroly v místech s povinným nošením roušek a respirátorů a v marketech bděli nad dodržováním systému nákupů. Intenzivně spolupracovali se záchranáři, hasiči a státními policisty, a to bez ohledu na nebezpečí vlastního nakažení v době, kdy byla nemoc zcela neznámá. A nakonec až do začátku roku 2022 dohlíželi na pořádek v očkovacím centru.

V ulicích Ústí nad Labem se začaly prodávat vyhlášené svádovské jahody.
OBRAZEM: Ústecké ulice obsadily stánky se svádovskými jahodami

Není divu, že se onemocnění objevilo i v řadách městské policie. "54 strážníků onemocnělo infekční nemocí a 71 strážníků muselo být postupně umístěno do karantény kvůli kontaktu s nakaženými osobami. To pochopitelně způsobovalo těžkosti v personálním obsazování dozorujících míst a plnění úkolů," uvedl Jan Novotný.

Vedle IZS a městské policie se aktivně účastnili i asistenti prevence kriminality. Pomáhali se zásobováním hygienickými prostředky mateřských a základních škol i všech zařízení patřících městu.

„Obrovský dík vám všem i všem vašim lidem, kteří se v tomto nelehkém období podíleli na zvládnutí celé situace. Jsem hrdý na to, jak městská policie k pomoci během pandemie přistupovala. Doufejme, že se podobné období již nevrátí. Ale kdyby ano, tak jsem si jist, že bychom jej opět zvládli. A to hlavně i díky vám,“ poděkoval ústecký primátor Petr Nedvědický.