Očkovací centrum sídlí na Severní Terase, v budově bývalého rektorátu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Přesunulo se sem 3. května z pavilonu „I“ ústecké Masarykovy nemocnice.

„S očkováním proti covidu-19 jsem neváhal ani vteřinu. Když na mne přišla řada, okamžitě jsem se zaregistroval. V současnosti mám za sebou již obě dávky. Po očkování jsem žádné komplikace neměl, není opravdu důvod se bát nebo věřit konspiračním teoriím, které se šíří po sociálních sítích. Od samého začátku říkám, že očkování je tou správnou cestou, jak s covidem-19 skončit, a své rozhodnutí jsem rozhodně nezměnil. Věřím, že stejný názor zastává většina lidí, a že se tak opravdu postupně vrátíme k normálnímu životu," řekl hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, který si nechal v pondělí 7. června aplikovat druhou dávku vakcíny.

Nové očkovací centrum v Ústí nad Labem v pondělí 3. května otevřelo pro veřejnost. Najdete ho v budově starého rektorátu.
Nové očkovací centrum v bývalém rektorátu na Severní Terase zvládne 1500 lidí

„Očkujeme denně více než 1000 klientů, na toto číslo jsme se dostali dokonce i během právě skončeného víkendu. Očkování probíhá plynule a lidé si chválí, že nemusejí čekat. Kromě našich zaměstnanců nám ve velkokapacitním očkovacím centru pomáhají studenti, městští strážníci a dobrovolní hasiči,“ upozornila Markéta Svobodová, hlavní sestra Krajské zdravotní, Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Množství očkovaných, u nichž vakcinace vyvolala nežádoucí reakci, je podle ní nepatrné. „Je to velice výjimečné, v řádu promile, což představuje asi jednoho až dva lidi denně,“ ujistila hlavní sestra ústecké nemocnice.

Velkokapacitní očkovací centrum v Ústí nad Labem:

Budova Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (bývalý rektorát)
Očkovací místo 1 – Menza, jídelna v 1. NP, budova UJEP
Očkovací místo 2 – Tělocvična, budova UJEP – vchod z parkoviště
Hoření 3083/13, Ústí nad Labem
Provozní doba: Po - Ne 8.00-18.00 hodin