Na divoká prasata přímo mezi domy často upozorňují sami místní obyvatelé. "Tato zvířata, která ztrácí svou přirozenou plachost, se potulují i v obytných zónách, kde hledají potravu a při svých toulkách vzbuzují obavy mezi lidmi o své zdraví nebo o zdraví svých psích mazlíčků," uvedl Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.

Právě strážníci ve spolupráci s mysliveckými sdruženími se snaží situaci korigovat a počty divočáků redukovat. Buď při naplánovaných honech, nebo za použití odchytových klecí.

Kanci a hlavně bachyně Maruna jsou často viděni mezi domy na Klíši. Maruna je už populární i mimo republiku, vědí o ní i lidé v Austrálii díky sociálním sítím. Dokonce Petře Morvayové zaslali trika s motivy kanců, vznikla PFka s Marunou, cukroví a další.
Divočáci trápí Ústí, z bachyně Maruny je přesto celebrita oblíbená i za oceánem

"Letos se strážníkům z Neštěmického obvodu podařilo odchytit první čtyři kusy divočáků, které si převzali myslivci. Odlovy a naháňky budou pokračovat i nadále, neboť se blíží doba, kdy březí bachyně divokých prasat vrhnou svá mláďata a tím počet těchto zvířat na našem území ještě vzroste," dodal Novotný.