Na nepříjemnosti s nenechavými Ústečany upozornila tamní městská policie. "Bohužel se stává, že některý nezodpovědný občan občas poškodí myslivecké zařízení nebo dokonce odcizí systém pro odchyt. Tím se vystavuje trestnímu nebo přestupkovému řízení," upozornil Jan Novotný, zástupce ředitele ústeckých strážníků. Dodal, že úřady a myslivecké spolky nyní na pokyn Státní veterinární správy provádějí mimořádná opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy afrického moru prasat.

K pondělí 11. října bylo na území Ústí podle Jana Novotného rozmístěno šest odchytových klecí. Do nich se dosud podařilo lapit 51 divokých prasat. Kromě toho také myslivci pořádají naháňky, na kterých se podílejí také členové městské i státní policie. 

Divoké prase. Ilustrační foto.
Ústí bude kance chytat do klecí. Myslivci je pak odstřelí

Přemnožení divočáci se v posledních letech poměrně běžně pohybují na veřejných prostranstvích v krajském městě. "Často svou přítomností vystraší kolemjdoucí. Divoká prasata postupně ztrácí svou přirozenou plachost a při cestách za potravou na ně můžete narazit prakticky kdekoli. Městští strážníci dokonce tako divoká prasata vyháněla i z čekárny jednoho zdravotnického zařízení, kde čuník vyděsil asi deset pacientů, čekající na ošetření, nebo z večerky, kde prodavačka stála na prodejním pultu a zoufale volala o pomoc. Velké nebezpečí hrozí i lidem, venčící své psí miláčky. A to hlavně v období, kdy bachyně hlídá svá nově narozená selata. Střetnutí psa a bachyně by zřejmě pro psa dopadlo tragicky," upozornil Novotný.