Ústecká kultura tak ztratila bělovlasého muže, umělce, kterému nikdy nechyběla dobrá nálada a pochopení pro ostatní. Ač už aktivně nepůsobil na své mateřské scéně, kam jej zkraje 80. let přizval jako sólistu režisér Norbert Stínil a zpíval zde třeba v Carmen s Miroslavou Kalašovou či Vodníka, v inscenacích a pořadech Severočeského divadla ještě dál a rád vypomáhal.

 Pěvec Severočeského divadla Jiří Endršt (vpravo), narozený 19. února 1932 v Konobrži u Mostu, bohužel v červnu letošního roku zemřel. „Když jsme přijeli do Španělska, hned se nás ptali: Máte s sebou i toho pána s kytarou," ohlíží se za zážitky s Jiřím Endrštem pracovnice ústeckého divadla. Pěvec basista hostoval v Bendově komorním orchestru i ve sboru Páni kluci.

"S naším litoměřickým souborem Páni kluci vystoupil pouze jednou. Byl to ovšem výborný sólista a hlavně dobrý člověk," vzpomínal pro Deník Václav Hanč, sbormistr Pánů kluků. Šéf sboru, který letos oslavil 20. narozeniny a úspěchy měl na koncertech v ČR i mimo republiku.