Psali jsme: Kraus: Rezignuji na předsedu (7.12.2012)

Vedením oblastní organizace na Ústecku byla pouze pověřena Lenka Jaremová, jež také do konce roku vykonává funkci místostarostky v obvodu Neštěmice. Ta také potvrdila jména zastupitelů, kteří rezignovali. „Jan Řeřicha, Irena Droppová a Jan Zurek. První náhradnicí bude paní Marcela Trbolová – Berčíková, která by chtěla složit slib zastupitele už teď ve čtvrtek. S dalšími budu mluvit zítra," uvedla k tomu Jaremová v úterý.

Z nahlédnutí do volebních výsledků, uložených na statistickém serveru www.volby.cz, je jasné, že Trbolová – Berčíková kandidovala v komunálních volbách v roce 2010 za ODS jako číslo 13. Získala celkem 4 241 hlasů, procentuálně to činilo 2,70, coby náhradnice má číslo čtyři.

Vystudovala Fakultu životního prostředí UJEP v Ústí nad Labem a Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Ve městě několik let usedá v komisích školské a pro životní prostředí.

„V první řadě se musím stát zastupitelem a složit slib," uvedla k tomu. „Ráda bych se profilovala právě v životním prostředí a ve školství. O tom, čemu se budu věnovat, si samozřejmě ale musím promluvit ještě se svými kolegy."

Ústecký deník se pokoušel kontaktovat i Jana Řeřichu, bývalého náměstka primátora Ústí. Neúspěšně, měl vypnutý telefon.