Oznámení přijala ústecká městská policie v pondělí 27. ledna. Hovořilo o zahraničním autobusu pro dálkovou přepravu, zaparkovaném nad zadním vjezdem na fotbalový stadion v ústecké Vinařské ulici. "Strážníci na místě zjistili, že autobus je uzamčený a již na první pohled vykazuje technické závady. Na záběrech z kamerového systému se podařilo dohledat, že téhož dne ve 14.30 hodin autobus přivezla německá odtahová služba z Berlína," popsal situaci Jan Novotný, zástupce ředitele městské policie.

Strážníci přes sociální sítě a ze stránek německé policie v Berlíně zjistili, že tamní policie tento autobus směřující do Srbska v Berlíně odstavila, a to kvůli velmi špatnému technickému stavu. "Dále z tohoto autobusu odebrala registrační značky a nařídila, aby byl autobus odstaven z pozemní komunikace. Z dosud neznámých příčin provedla odtahová služba odtah autobusu do České republiky, respektive do Ústí nad Labem," dodal Jan Novotný s tím, že autobus je majetkem firmy ze Srbska.  

Případ si převzala Policie ČR, která bude zjišťovat podrobnosti.

Berlínská policie na Twitteru popsala, že tělo autobusu bylo zcela zkorodované, brzdy a systém řízení vykazovaly vady a otvory ve vozidle byly vyplněny konstrukční pěnou. Autobus měl najeto 1,3 milionu kilometrů.