„Prozatím bude funkci generálního ředitele vykonávat jeho současný statutární zástupce, doktor Aleš Chodacki,“ informoval mluvčí KZ Ivo Chrástecký.

Předsedou představenstva zvolili jeho členové, jmenovaní před týdnem novými radními Ústeckého kraje, ředitele žatecké nemocnice Jindřicha Zetka. „Ten důvod je poměrně jednoduchý,“ řekl Zetek k Fialově odvolání. „S tím, že kraj zvolil nové představenstvo, poměrně jasně vyjádřil snahu, aby KZ směřovala jinam, než tomu bylo doposud. Jak ve věcech nároků na příspěvky kraje, tak ve věcech plánování investic a dalších věcí. A takové představy dopadají do nejvyšší manažerské roviny, to znamená na místo generálního ředitele,“ vysvětlil Zetek.

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Archivní foto
Krajská zdravotní má nové vedení, je v něm i exministr Adam Vojtěch

Další body jednání, které se protáhlo až do podvečerních hodin, byly organizační a administrativní. „Seznámili jsme se velmi zevrubně se stavem epidemie v Krajské zdravotní i s aktuální situací ohledně ekonomiky a výkonnosti. I když to jen velmi okrajově, protože čekáme na doložení celého množství materiálů,“ dodal Zetek. Během dne se kompletní představenstvo stačilo sejít i s novým krajským hejtmanem Janem Schillerem.

Další setkání plánuje představenstvo na 3. prosince. Zhodnotit má aktuálně probíhající investice, průběžné financování se zřetelem na covidová opatření, kompenzační vyhlášku zdravotních pojišťoven i zásadní plánované investice KZ jako projekt kardiocentra či emergency. Novým místopředsedou představenstva je Leoš Vysoudil z litoměřické nemocnice. „To je dobře i pro její úspěšnou implementaci do struktur a holdingu KZ,“ zmínil lékař Ondřej Štěrba z Litoměřic, jeden z dalších členů nového představenstva. Mezi nimi je i exministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Archivní foto
Chci se podílet na rozvoji a strategii Krajské zdravotní, říká Adam Vojtěch