Doprovodný program byl věnován především sportu, na Miladě se dražil plastový fešák pro Útulek Žim. Zkušený komentátor David Cihlář vítal vzácné hosty, Jana Vápeníková omluvila svou maminku, Lukáš Konečný opět doprovázel Fabiánu Bytyqi, Lenka Kulovaná pozdravila borce přes chytrý telefon. Tátové tleskali dětem, děti fandily rodičům. Ředitel závodu Dušan Oslej děkoval dobrovolníkům, originální ceny připravil Pavel Gondek, přesnou časomíru jako vždy představil Jarda Hercík z Prima běhů.

U startovní čáry bylo několik bílých stanů, vodní oáza, stupně vítězů, reklamní poutače sponzorů, stánek z Útulku Žim a řada dokumentaristů. Dva okruhy pro desítku, jeden na poloviční trati. Společný start nasměroval běžce k jezeru, potom už úřadovala časomíra. V absolutním pořadí na pětce zářila Jarmila Sobecká (00:21:11), mezi muži byl nejrychlejší nestárnoucí Jiří Masorčič (00:20:11). Nikdo nepochyboval o vítězce desítky. Zuzana Kotěšovcová porazila prostě všechny bez rozdílu na věk a pohlaví (00:41:03). Mezi muži zvítězil Zdeněk Jahoda (00:43.43).

Barvám neutečeš v Ústí nad Labem.
FOTO: Barvám neutečeš. Oblíbená akce opět navštívila Severní Terasu

Dramatickou show připravila divákům dražba plastového Mimoně. David Cihlář oznámil podmínky, vyvolávací cena 50 korun. Zápletka se dostavila kolem pětistovky, někdo přihodil dvě stovky a vypadalo to na konec představení. Omyl! V závěrečné koncovce zůstali tři nadšenci, kteří chtěli pro útulek vybojovat co nejvíce. Kolem tisícovky zůstali pouze dva. Usměvavý muž trval na svém, oponovala mu neznámá žena. Diváci řvali, paní z útulku žasla. Konečná částka se zastavila na neuvěřitelných 1350 korunách. Vyhrál pan Michal z Ústí nad Labem, soupeřka paní Kateřina gratulovala.

Stánek útulku byl náhle v obležení. Někdo kupoval reklamní tašku, někdo plechové placky se psem. "Útulek Žim se stará už několik let o opuštěná zvířátka, momentálně tam máme zhruba stovku chlupáčů. Samozřejmě nejvíc je pejsků, jediný Max je tam na dožití. Majitel ho týral, lidem moc nevěří, je agresivní, na novou rodinu si už nezvykne. Následují kočičky, potom morčata a dvě telátka. Samozřejmě, že vítáme každého, kdo nám chce pomáhat," tvrdila paní Alena.

Mezi účastníky byla i malá skupinka žen, prý mají svého trenéra, každý týden běhají na Střížáku nebo kolem Milady, poctivě plní domácí úkoly. "Někdo se dá na aerobik, spinning, jógu, my preferujeme běh. Zuzka Kotěšovcová je první liga, my jsme amatérský okresní přebor, ale stále se zlepšujeme. Dnes dokonce slavíme poprvé bednu. Kateřina byla na pětce ve své věkové kategorii druhá! Trenér dostane hobla," prozradila paní Romana.

Ceny? Mimo krásné medaile a trička i originální hrnečky se jménem a dosaženým časem. To nikde jinde nedostanete.