A máte se opravdu na co těšit. Během festivalu si budete moci vyzkoušet přes 50 sportů. Připraven bude bohatý doprovodný program a fanzóny, chybět nebude gastrozóna, kavárna či prodejna s olympijskou kolekcí. A na břehu jezera Most bude stát replika Eiffelovy věže vyrobená z komponentů na 3D tiskárně.

Slavnostní zahájení Olympijského festivalu se však uskuteční o den dříve, tedy 25. července. Vstupné na slavnostní zahájení bude zdarma, nutná je pouze online rezervace na webu Olympijského festivalu.

Akce začne ve 20 hodin slavnostním zahájením Olympijského festivalu u jezera Most. Poprvé v historii ho navíc bude živě vysílat Česká televize. Těšit se můžete na hudebně zábavný večer za účasti slavných sportovců a umělců, mezi které patří například herci Zdeněk Godla a Jakub Kohák, biatlonistka Gabriela Soukalová nebo vodní slalomář Vavřinec Hradilek.

close Pozvánka na slavnostní zahájení letních olympijských her. info Zdroj: archiv ÚK zoom_in Pozvánka na slavnostní zahájení letních olympijských her.

Druhý den, v pátek 26. července, se od 14 hodin otevře brána Olympijského festivalu, kde bude největší fanzóna, přes padesát olympijských i neolympijských sportů a zábavný doprovodný program. Chybět nebude gastrozóna, kavárna či prodejna s olympijskou kolekcí.

V areálu u jezera Most se můžete rovněž ubytovat. Informace o ubytování, vstupném a programu na Olympijském festivalu najdete na webu Olympijský festival 2024 olympijskyfestival.cz

Další zajímavosti z Ústeckého kraje najdete na stránkách Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz a na jeho facebookovém profilu.