„Už mám připravený seznam, kam s mým manželem, který dělá Mikuláše, letos půjdeme. Čítá to asi deset rodin a místní mateřskou školku," usmívala se Bedřiška Kulhavá.

Kostým si dělala sama. Nosí červenou kudrnatou paruku, rohy, šátek, gumové rukavice a černou kožešinovou vestu s límcem. „Nedávno jsem svůj čertovský převlek doplnila o červené rukávy," dodala.

Bývalá běžkyně na 800 metrů začínala dělat nejdříve Mikuláše ve školce, později to musel být děda Mráz. „Pak se přidal i můj muž a já začala dělat čerta. Zajímavé je, že za komunistů nám děti odříkávaly ruské básničky, dnes zase anglické."

Prý hraje před dětmi hodného čerta. Chodí i do školky a malé děti by se jí jinak moc bály.

A co za čerta dostává? Dává si štamprle? „Ne, to bychom nikam nedošli, jsme abstinenti. Já si dělám doma jen vaječný koňak, a to mi stejně všichni říkají, že je to jen mléko. My chodíme gratis," doplnila Bedřiška Kulhavá.

Jen jednou musela svou pekelnou kariéru přerušit, to když šla předloni na operaci kolena. Tehdy za ni zaskočil soused.

„Jmenuji se Kulhavá a mám obě kolena umělá. Nějak to neřeším, cítím se dobře. Ty roky neregistruji, oproti třeba šedesátce žádný velký rozdíl nepociťuji," usmála se Bedřiška Kulhavá, která si na oslavu 
81. narozenin pozvala hlavně děvčata ze Sokola.

Bedřiška Kulhavá žije 
v Předlicích od pěti let a celou sportovní kariéru závodila za atletický klub v Ústí nad Labem. Sportu se přitom věnovala závodně až do svých 47 let.

Bedřiška Kulhavá s manželem si během mikulášských pochůzek nalít kořalku na zahřátí nenechají.Bedřiška Kulhavá

Narodila se 4. prosince 1931 v Předlicích.
Získala 28 titulů mistryně republiky v atletice.
Mistrovství Československa vyhrála v letech 1951–1961 jedenáctkrát za sebou.
Byla držitelkou dvanácti národních rekordů v běhu na 800 metrů.
Závodila na olympijských hrách v Římě v roce 1960.