V pondělí 10. ledna půl hodiny před půlnocí vyrazila hlídka strážníků na druhé nástupiště na hlavním vlakovém nádraží v Ústí. Oznamovatel nahlásil operačnímu středisku, že ve stanici stojícího vlaku, který tu končí, je muž, který odmítá z vlaku vystoupit. Hlídka na místě zjistila, že muž středního věku sedí sám v kupé a má u sebe batoh a větší sportovní tašku. Protože byl muž opilý, hlídka jej poučila, že je podezřelý ze spáchání přestupku, neboť ve stavu zjevně pod vlivem alkoholu vstoupil do prostředku veřejné hromadné dopravy, na které je podle zákona lidem v takovém stavu vstupovat zakázáno. Muž poté vlak opustil.

Podchod u západního nádraží v Ústí nad Labem.
Podchod hrůzy u západního nádraží v Ústí se promění. Nabídne i umělecký zážitek

Po vystoupení z vlaku ale muž na nástupišti zavrávoral a zakopl o svou tašku, kterou si předtím položil na zem, a následně spadl mezi nástupiště a rozjíždějící se vlak. "Jeden ze strážníků padajícího muže instinktivně zachytil a držel ho tak, aby nespadl pod kola rozjetého vlaku. Mezitím druhý strážník signalizoval strojvůdci vlaku, aby soupravu zastavil, což se po několika sekundách podařilo a vlak zastavil. Následně hlídka muže z kolejiště vytáhla a když zjistila, že dotyčný muž je nezraněn, byl posléze z prostoru hlavního vlakového nádraží strážníky vykázán," informoval zástupce ředitele městské policie Jan Novotný.

U muže byla provedena dechová zkouška, která ukázala 1,99 promile. "Po tomto zjištění byl muž ve věci opětovně poučen s tím, že celá věc bude oznámena příslušnému správnímu orgánu k dořešení. O celé události byla prostřednictvím pracovníků Českých drah informována drážní inspekce a rovněž Policie ČR," doplnil Novotný.