Občanští demokraté a lidé z TOP 09 u ministerstva vnitra napadli hlasování zastupitelů o Činoherním divadle. Podle nich radní hrubě porušili zákon, když zastupitelům včas nerozdali materiály k celé kauze. Tvrdí, že pochybeních našli během jednání více. Město chybu odmítá. „Jednání zastupitelstva města proběhla v souladu se zákonem o obcích," uvedla mluvčí Romana Macová

„Radní hrubě porušili zákon, když materiál zastupitelům předložili až v nočních hodinách, ačkoli byl prokazatelně hotový dříve," prohlásil předseda klubu zastupitelů ODS, František Nesvadba.

Schválnost

Podle něho to radní udělali záměrně, o čemž svědčí prezentace, kterou připravili dopředu. Argumentuje tím, že zastupitelé neměli čas se na závažný bod předem připravit a informace k němu neměli ani zástupci veřejnosti, kteří na bod hodiny čekali.

Občanští demokraté chtějí, aby ministerstvo vnitra vše přezkoumalo. Doufají, že usnesení zastupitelů úředníci pozastaví a o všem bude muset rozhodnout soud.

Pokud by úředníci zasáhli, de facto by tak nevznikla příspěvková organizace Činoherní studio města Ústí nad Labem. Ta má nahradit o.p.s. Činoherní divadlo, jejíž vedení a zaměstnanci se s radními přeli o dotace.

Organizace musí skončit. V pátek městští úředníci přišli převzít budovu divadla, kde byla v nájmu.

Inventura

Zaměstnanci končícího divadla byli jen v roli diváků. „Chodí od místnosti k místnosti a dělají inventuru majetku," uvedla mluvčí Jana Válková.

Oblečení celí v černém na znamení smutku spolu s ředitele Vladimírem Čepkem a herečkou Natašou Gáčovou během dne pokuřovali na balkónku. „Zjistili jsme, že jsme sem kouřit nechodili. Takže je to premiéra a derniéra najednou," žertovali.

Opozici ale nevadí jen hlasování o divadle. Napadli i hlasování o novém radním, které nikdo nenavrhl do programu. A fakt, že zastupitelé rozhodli neuhradit sankci dotačnímu úřadu.