„Máme hotovou prováděcí dokumentaci. Po jejím zkontrolování můžeme konečně začít soutěžit zhotovitele. Může to trvat až půl roku,“ řekl krajský radní Tomáš Rieger  (ODS). Už teď je projekt ve skluzu a to kvůli souvisejícím rekonstrukcím, které je nutné provést na objízdných trasách před uzavřením mostu. . „Je nezbytné, aby město Ústí nad Labem nejprve rekonstruovalo ulici Výstupní. To by dle slov pana primátora mělo být hotové do poloviny roku 2024. Do té doby my přepruhujeme okružní křižovatku pod Větruší, čímž dojde k jejímu zkapacitnění v požadovaných směrech, Ředitelství silnic a dálnic ještě musí opravit povrchy v ulici Přístavní a na komunikaci I. třídy č. 13 opravit dva mosty. Vše bude dle nejnovějšího časového plánu v letošním roce hotovo a nám už nebude nic bránit začít v příštím roce se stavbou provizorní lávky,“ dodal Rieger.

Oprava důležité silniční tepny se neobejde bez dopravních komplikací. Na Střekov se motoristé dostanou pouze přes Mariánský most. Nákladní doprava v Přístavní ulici pod Benešovým mostem směrem na Děčín nebude moci jezdit, objížďka pro kamiony povede přes Libouchec a Jílové.

Masopust v Zubrnicích. Rok 2023.
OBRAZEM: Masky a dobrá nálada. Masopustní průvod zaplavil Zubrnice

Uzavírka, která potrvá dva roky, se dotkne i pěších a cyklistů. Pro ně bude vybudována provizorní lávka, která bude umístěna zhruba 90 metrů po proudu řeky. „K lávce bude také provizorně přeložena cyklostezka. Ta stávající bude uzavřena v úseku od železničního mostu po areál KOLOcafé, převedena provizorní přeložkou podél budovy krajského soudu do ul. Národního odboje, dále ul. Kramoly, Střekovské nábřeží a Kozinova,“ doplnil krajský radní Rieger.

Rekonstrukce mostu má stát 500 milionů korun. Ústecký kraj počítá s financováním z programu IROP. Most Edvarda Beneše stojí v Ústí skoro 90 let, zub času se na něm už podepsal. Několikrát na něm byla omezena doprava kvůli velmi špatnému technickému stavu.

Ples v Trmicích.
Písně Hanky Zagorové i Karla Gotta. Seniorský ples v Trmicích roztančil celý sál

Uzavírka, která potrvá dva roky, se dotkne i pěších a cyklistů. Pro ně bude vybudována provizorní lávka, která bude umístěna zhruba 90 metrů po proudu řeky.Uzavírka, která potrvá dva roky, se dotkne i pěších a cyklistů. Pro ně bude vybudována provizorní lávka, která bude umístěna zhruba 90 metrů po proudu řeky.Zdroj: Se souhlasem Tomáše Riegera