Podle některých řidičů byla prodleva mezi odfrézováním starého povrchu a „zalitím“ novým asfaltem přehnaná. „Nechápu, proč jeden den neprojede fréza a hned druhý den nenasadí na děravý připravený úsek finišer,“ rozčiloval se řidič Pavel. Poukazoval přitom na několikadenní rozmezí.

Podobně uvažuje také řidička Ilona. „Nerozumím tomu, proč na tyto frekventované silnice nenastoupí parta silničářů na noční, kdy není provoz, a nezalepí to. Silnice jsou příšerné! Práce na nich se protahují donekonečna,“ uvedla.

Ilustrační foto.
Akademici: 5G sítě jsou šance regionu. Ať nám rychlovlak neujede!

Naštvaných řidičů je celá řada. Situace s obměnou povrchu v „esíčku“ mezi Teplicemi a obcí Srbice se hojně probírala ve facebookové skupině Teplice. Do debaty se zapojil i primátor lázeňského města Hynek Hanza.

„ŘSD mi sdělilo, že zhotovitel, firma DOKOM final, v pondělí 4. září dokončila polovinu a zbytek dodělají v úterý. Časová prodleva mezi vyfrézováním a zabalením je však delší, než bylo požadováno. Tak snad zítra bude vše hotovo, jak má,“ napsal v pondělí. O den později už parta silničářů dokončovala poslední „záplaty“ u vjezdu do Teplic.

Podle vyjádření Dany Zikešové, která zastupuje ŘSD, je problém na straně zhotovitele. "Nepovedlo se mu práce naplánovat a zkoordinovat tak, aby pokládku asfaltu provedl ještě týž den případně den po vyfrézování," sdělila k tomu ráno ve středu 8. září. 

A co zbytek silnice?

Lidé se ale ptají, proč se neopraví silnice v celém rozsahu. Tedy od Teplic přes Srbice až do Soběchleb. „Někde jsou díry takové, že by se tam ztratil celý Hulk,“ zažertoval Květoslav, přičemž pro ilustraci velikosti vymleté díry na silnici využil akčního komiksového hrdinu mohutné postavy.

K rekonstrukci silnice přes Srbice až do Soběchleb Dana Zikešová za ŘSD uvedla, že se v současnosti zpracovává projektová dokumentace. "A to na rekonstrukci úseku v km 99,100-100,700 s předpokladem realizace dle vydání stavebního povolení a následné soutěže na zhotovitele stavebních prací v roce 2023-2024."