Více než sedmdesát let starý bazén se dočkal kompletní rekonstrukce a nového povrchu. Zcela nové budou i další části areálu.

Trávník posunul otevření

„Otevření plánujeme 15. května. Většinou byla Brná otevřena již první květnový den, ale potřebujeme čas a navíc se musí před sezonou ujmout nové trávníky," řekl ředitel Městských služeb Miroslav Harciník.

Dělníci v úterý finišovali s pracemi na nové folii šedesátimetrového bazénu. Pracují i na dětském brouzdališti, které je nyní pod stanem, nebo dokončují toalety. Za celou rekonstrukci dají Městské služby 21,5 milionu korun. Z části peněz již loni nechaly opravit místní beachvolejbal.

Brná bude během letošního léta jediným letním plaveckým areálem v Ústí. Klíše je zavřená kvůli rekonstrukci haly a na léto neotevře. „Dokončená bude v říjnu," uvedl náměstek primátora Martin Mata.

Vyměněný tobogán

Mnohem příjemněji se bude lidem ve většině areálu Brná chodit. Starý kamenný povrch nahradily dlaždice s protiskluzovou úpravou. Na děti zase čeká příjemnější jízda na vyměněném toboganu.

„Už se velmi těším. Chodila jsem tam s dětmi a byla škoda, že část areálu nefungovala," uvedla Karla Romanová.

Kolik zaplatí na vstupném, zatím ještě neví. Ředitel Harciník nevyloučil mírné zdražení, ale definitivně Městské služby nerozhodly. Dodal, že do areálu je třeba investovat dál. Třeba do šaten, strojovny nebo správní budovy.

Rekonstrukce koupaliště v Brné

Hlavním bodem rekonstrukce za 21,5 milionu korun byla generální oprava šedesát metrů dlouhého a dvacet metrů širokého bazénu, jehož konstrukce pochází ještě z doby druhé světové války. Bazén dostal nové stěny a hlavně je uvnitř moderní folie. Rekonstrukce se dočkalo i sousední brouzdaliště pro děti, částečně i tobogan. Ten má nyní nové koryto bez nepříjemných prasklin.

Již v minulém roce dělníci opravili beachvolejbalové hřiště. Návštěvníci se také mohou těšit na nové sociální zařízení. Ve velké části areálu Městské služby nechaly vyměnit povrch chodníků. Nové jsou i některé technologie přivádějící vody ke zrekonstruovaným bazénům a systém čerpání vody, která proudí toboganem.