V úterý 22. prosince v podvečer, kdy akce vrcholila na Lidickém náměstí zábavným programem a vypouštěním lampionů, se podařilo vybrat nejvíce peněz v historii.

„Cílová částka však dosažena nebyla. Zatím máme více než 190 tisíc korun. A to včetně drobných eur, stravenek a jedné rybí šupiny," uvedl Matěj Prošek, ředitel pořádající společnosti Attigente Group.

Ohlas i na Facebooku

Cílem akce bylo pomoci splnit sny hned šesti mladým lidem s vážnými zdravotními problémy: Kubíkovi (2,5), Elišce (3,5), Michálkovi (7), Matýskovi (9), Davídkovi (10) a Danielovi (17). Organizátoři pro ně chtějí získat nejméně 430 000 korun.

„Prosíme všechny, kdo mohou, aby ještě pomohli a přispěli na transparentní účet, který bude stále otevřený, a cílová částka se tak uzavře až v polovině ledna," dodal Matěj Prošek. Číslo transparentního účtu je 218164200/0600. Zájemci si mohou i nyní v sídle firmy u Hraničáře koupit lampion, a tak také přispějí.

Akce měla velký ohlas i na Facebooku. „Doufám, že penízky pomohou dětem, které neměly v životě tolik štěstí… A proto bychom si měli vážit svého zdraví a opravdových andělů, které máme kolem sebe v podobě rodiny a přátel. Měli bychom se naučit milovat lidi, ne věci, mít radost, že máme jeden druhého, protože to je v životě opravdová výhra a štěstí," napsala Andy Andrejka Andy.