K více než třem desítkám zásahů museli během noci na pondělí 10. února vyrazit hasiči v Ústeckém kraji. Nejčastěji se jednalo o vyvrácené a polápané stromy nebo větve. "Nejvíce zásahů bylo na Žatecku (10), Děčínsku (7), Chomutovsku (6) a Ústecku (5)," uvedl mluvčí hasičů Milan Rudolf.

Další zásahy si připsali během pondělního dopoledne. "Hasičské jednotky v Ústeckém kraji vyjely k dalším 41 událostem způsobeným silným větrem. Hasiči odstraňovali spadlé stromy a větve na 35 místech a na dalších 16 místech zajišťovali střechy, sloupy, dráty vysokého napětí, uvolněné plechy," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. "Od 12 hodin bylo nahlášeno dalších 73 míst, kde spadly stromy nebo větve na komunikace nebo vedení. Hasiči rovněž vyjeli na dalších 23 míst, odkud byly hlášeny stržené střechy, reklamní poutače a plechy," vyp

Plné ruce práce měli po celou noc i ráno, kdy okolo 6. hodiny přišel jeden z největších úderů Sabine, také energetici. „V Ústeckém kraji řešíme osm poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny je 5700 odběratelů na Děčínsku, Chomutovsku a Ústecku," uvedla mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová.

Kalamita v Ústeckém kraji

Ke 13. hodině dokonce energetici vyhlásili kalamitní stav nově v Ústeckém, Libereckém a Královehradeckém kraji. I nadále trvá kalamitní stav v Karlovarském, Plzeňském a Středočeském kraji.

"Přes zásobovací území ČEZ Distribuce bohužel přišla další vlna o síle vichřice. Aktuálně ČEZ Distribuce eviduje 292 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny je na 290 tisíc odběrných míst. V Ústeckém kraji pracujeme na opravě 25 poruch vysokého napětí, bez elekřiny je 12 tisíc odběrných míst," informovala Soňa Holingerová.

Odběratelé mohou podrobné informace získat na webech bezstavy.cz a cezdistribuce.cz

V Homoli U Panny padl vzrostlý strom na elektrické vedení a přerušil ho.