„Dát osmdesát korun za dospělého mi přijde normální, ale za studenty a děti je to nehoráznost. Kamarádka má dva kluky ve věku deset a dvanáct let, za oba by musela platit, tak radši na hokej nechodí," postěžoval si na Facebooku fanda Martin Mrózek.

A není sám. Podobných reakcí se dá najít celá řada. „Platit za desetiletého syna jako za dospělého je hnus. Na začátku sezony jsem upozorňoval, že je to nemravné. Reakce žádná. Beru to jako nepovedený vtip," přidal se Stanislav Dunaj.

SEPSALI OTEVŘENÝ DOPIS

Fandové už dokonce spojili síly a sepsali pro vedení klubu otevřený dopis. Předat ho chtějí po sobotním domácím utkání s Třebíčí.

„My, níže podepsaní fanoušci a členové fanklubu Lion Patriots, se stále rostoucím znepokojením sledujeme nekompetentnost současného vedení klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Není nám lhostejný setrvalý pokles návštěvnosti, mdlá komunikace klubu s fanoušky ani cenová a distribuční politika vstupného," píší.

Ve srovnání s dalšími regionálními kluby ze stejné soutěže je vstupné na Slovan skutečně nejdražší, v Mostě či Kadani zaplatí dospělí 50 korun, děti do patnácti let jdou zdarma nebo za polovinu. Podobně i v Litoměřicích (viz. box).

Není proto divu, že se výše vstupného v Ústí promítla i do návštěvnosti a to zcela razantně! Zatímco loni měl Slovan průměrnou návštěvnost 1274 diváků, letos činí pouhých 780 diváků! Na loňské duely se Slavií přišlo 2691 a 2485 lidí, v pondělí na stejného soka dorazilo 968 fanoušků. A to byl přitom letošní rekord!

LIDÉ NA HOKEJ NECHODÍ

„Proč nechodí diváci? Kdo umí číst mezi řádky, ten důvod zná. Podívejte se na cenu vstupného, jít na hokej s rodinou by vás vyšlo na hodně peněz. Je možné, že to tak mají na Kladně nebo v Budějovicích, ale na Ústí je ta cena vysoká," postěžoval si už před časem trenér A týmu Miroslav Mach. Nestřílí však do vlastních řad. „Vždyť to hrajeme hlavně pro lidi," kroutí hlavou.

Vedení klubu se prý bude situací v nejbližších dnech zabývat. „Vstupné je významným zdrojem příjmů nutných k bezproblémovému chodu našeho klubu. V letošní sezoně jsme zavedli nový ticketingový systém, díky kterému mají fanoušci možnost zakoupit si i on-line vstupenku. Nevylučujeme, že se do budoucna budeme zabývat výší dětského vstupného, případně jednorázovými akcemi pro studenty," napsali v prohlášení.

Fandové by ale chtěli více než jednorázové akce: „Požadujeme opětovné vytvoření dětského a studentského vstupného v poloviční výši. Jsme toho názoru, že mladí fanoušci by měli být na vstupném finančně zvýhodněni, jelikož právě na nich stojí budoucnost klubu," píší v dopise a dodávají: „Nám by bylo bez Slovanu těžko. Slovan bez fanoušků však nebude vůbec."

Kolik zaplatí fanoušci sportovních klubů?
Hokejová WSM LigaSlovan Ústí: 80 Kč. Děti do 130 cm, důchodci a ZTP zdarma.
Litoměřice: 60 Kč. Děti do 140 cm zdarma.
Kadaň: 50 Kč. Ženy a děti do 15 let zdarma.
Most: 50 Kč. Studenti 25 Kč, děti do 15 let 20 Kč, do 110 cm zdarma.

Další sporty v Ústí
FK Ústí (fotbal): 50 Kč. Ženy a děti do 15 let zdarma.
SKV Ústí (volejbal): 40 Kč. Studenti 20 Kč. Děti do 15 let zdarma.
BK Sluneta (basketbal): 60 Kč. Studenti 40 Kč, děti do 15 let 40 Kč, do 6 let zdarma.