Třeba provozovatelka restaurace Ve střední Evropě na ústeckém Lidickém náměstí Jitka Myšičková. Ta sice otevřela předzahrádku o půl osmé ráno, ale nevýhody vypočítává jednu za druhou. „Nesmím sem dát markýzu. Když začne pršet, kde se lidi schovají? Pod ty dva slunečníky? Musím zaplatit servírku, někoho do kuchyně a za pult, kdo ví, jestli vůbec někdo přijde,“ obávala se.

Přesto ale v neděli finišovala s přípravami. Celý týden uklízela provozovnu a na jídelním lístku budou především smažená jídla. „Lepší bylo, když jsem měla zavřeno. Nájem mi prominuli a bylo to bez starostí. Přemýšlím, že asi skončím,“ povzdechla si.

Na miliony přišel nouzový stav restauraci a minipivovar Na Rychtě. Majitel Martin Prachař ale otevře o půl jedenácté a z počasí strach mít nemusí, jelikož má zahrádku zastřešenou. Připravili nový jídelní lístek a dokončovali předepsaná hygienická opatření. Dezinfekci, mezery mezi stoly a další. „Připojili jsme se k akci zachraň pivo. Díky tomu jsme mohli navařit novou várku a nechat ji řádně odležet v ležáckých tancích. Piva máme dostatek a jako bonus máme nové pivní sklo,“ popsal Prachař.

Hotel ale zůstává zavřený až do 25. května s výjimkou ubytování pro pracovní akce a bez snídaní. I v těchto případech ale mají pouze sporadické objednávky.

Snad lidé přijdou

Zahrádky otvírají i restaurace na Střekově. Mezi ty, kdo „jdou do toho“, patří například Labská bašta. Její majitel Vladimír Šťastný sice žehral na finanční ztráty, které dosahovaly 250 až 300 tisíc korun měsíčně, ale i tak je rád, že může otevřít alespoň venku.

„Snad lidé budou mít odvahu přijít. Myslím ale, že se z toho budeme všichni, hosté i restaurace, vzpamatovávat minimálně celou letní sezonu,“ vyjádřil obavu.

Jeho provozní Petr Stráda vysvětlil, že mohou otevřít jen jednu terasu. Přesto bude k dispozici jedenáct stolů, jak jsou zdejší hosté zvyklí. Dokonce už na květen naplánovali první akce. Jednu s Bohemia sektem, druhou s Plzeňským Prazdrojem. „Se sklenkou a půllitrem nápoje zdarma jako poděkování těm, které pandemie nezlomila a přišli se k nám najíst. Když máte dva měsíce nulový zisk, žije se opravdu těžko,“ připomněl Stráda.

Hospodský život se vrací na zahrádku Hospůdky U Lípy. Ovšem s výhradami. „Počasí ukáže. Vždyť ani nevíme, zda v tom avizovaném chladnu bude někdo chtít posedět pod slunečníkem. Když sprchne, kdo tu bude sedět? Kam ti lidé půjdou, copak je můžeme vyhodit uprostřed oběda? Nebo budou stát ve frontě s rozestupy na chodbičce?“ žehral vedoucí restaurace Vlastimil Žáček na podle něj nedotažený vládní manuál.

Pivo sice nabídnou točené, ale oblíbené „tankové“ bude až za dva týdny, aby ho případně nemuseli zase čerpat pryč. „Vláda mohla otevřít už na sváteční pátek,“ dodal Žáček.