Odměnou za péči chovatelů v ústecké zoo jsou narozená mláďata. „Prvním novoročním přírůstkem se stal 2. ledna malý beránek u ovcí kamerunských, o tři dny později ho následovala samička a následující den se k nim přidaly dvě samičky. Díky dalším dvěma jehňatům z konce minulého roku obývá expozici Venkovský dvorek celkem šest malých oveček,“ informoval mluvčí zahrady Matěj Kynšt.

Ovce kamerunské jsou mezi návštěvníky, především dětmi, velmi populární. Jejich průchozí výběh je možné navštívit a jako jediná zvířata chovaná v zoo je mohou návštěvníci pohladit a nakrmit připravenými granulemi z blízkých automatů. „Tento africký druh ovcí je často zaměňován za kozy, kterým se podobají absencí vlny,“ upozornil Kynšt.

Také v loňském roce zaznamenala ústecká zahrada několik zajímavých a významných odchovů. „Velkou radost nám udělala dvojčata nosálů bělohubých, která jsou již druhým úspěšným odchovem u tohoto druhu, jehož počátky se v naší zoo datují do roku 2016. Po více než pěti letech jsme přivítali mládě pandy červené. V neposlední řadě připomeňme osly somálské, kteří v září loňského roku přivedli na svět dva hřebečky. Osli somálští jsou v současnosti jedni z nejohroženějších velkých savců planety,“ shrnuje Matěj Kynšt.