„Oslavy 60. jubilea se snažíme koncipovat tak, aby byly inspirativní, přitažlivé i důstojné, a to jak pro současné studenty, tak pro absolventy i pamětníky. Kromě festivalu, který výročí pomyslně odstartuje, chystáme v průběhu roku i mnoho dalších významných událostí. Mezi nimi například retro okénko na našich sociálních sítích nebo vydání interaktivního almanachu PF UJEP,“ osvětluje Jaroslava Jelínková, proděkanka pro vnější vztahy a internacionalizaci PF UJEP.

Ústecký pivní jarmark 2024.
OBRAZEM: Ústecké náměstí se proměnilo v ráj pro pivní gurmány. Podívejte se

Festival Pedagogické fakulty UJEP proběhne ve čtvrtek 16. května ve dvou částech. Na dopolední popularizační blok odpoledne naváže ryzí oslava ve formě Studentského Majáles.

Studenstký majáles se uskuteční ve čtvrtek 16. května od 14.00. V univerzitním kampusu na vás budou čekat různé hry, hudba a stánky s jídlem a pitím. Vstup na Studentský Majáles je zdarma.

V dopolední části oslav představí kmenoví akademici i hostující pedagogové zajímavosti a novinky pedagogického oboru. Konkrétně katedry anglistiky a hudební výchovy předvedou inovativní a interaktivní způsoby výuky, jichž se budou účastnit i žáci spřátelených fakultních základních škol. Společný blok kateder speciální a sociální pedagogiky, primárního a preprimárního vzdělávání, pedagogiky a aplikovaných disciplín i katedry psychologie se zaměří na aktuální témata vzdělávání.

Sluneta Ústí - Armex Děčín, Kooperativa NBL 2023/2024, 5. semifinále
Svoboda se zachoval jako prase. Plivnul Pomikálek na Šotnara? A kde byl doktor?

„Účastníci Festivalu PF UJEP zažijí také atmosféru setkání nad autorským čtením nebo komentované prohlídky výstavy absolventských prací katedry výtvarné kultury. Pro sportovní nadšence napříč věkovými kategoriemi je připraven fotoorientační běh v prostorách kampusu a jeho okolí,” prozrazuje Jelínková.

Dopolední program proběhne v budově PF UJEP v ulici České mládeže 8, odpolední část pak rozezní Kampus UJEP před budovou Centra přírodovědných a technických oborů UJEP.

Univerzitní basketbalová liga – 3. místo pro UJEP.
Basketbalisté z ústecké univerzity ovládli divizi a z Final4 přivezli bronz

Pedagogická fakulta je největší fakultou univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Její historie sahá až do roku 1954, kdy byla v Ústí nad Labem založena Vyšší škola pedagogická, která dala vzniknout pedagogickému institutu v roce 1959. O pět let později (1. 9. 1964) byla z pedagogického institutu vytvořena samostatná Pedagogická fakulta, která vychovala regionu několik generací učitelů.

Mohlo by vás zajímat: Automobilová krása na zámku Velké Březno. K vidění byl Velorex, Praga či Triumph

Zdroj: Deník/ Vilém Maruš