„Cena celoroční známky je 4 800 korun pro fyzické osoby a 5 520 korun pro právnické osoby," řekla mluvčí.

Parkovací známku musí mít řidič vylepenou na předním skle svého auta.

„Známka poté opravňuje majitele k parkování vozidla na všech zpoplatněných parkovištích nebo zpoplatněných úsecích místních komunikací ve správě Městských služeb, dále v garážích a parkovišti Zanádraží," doplnila Petra Lazovič.

Do dnešního dne si koupilo parkovací známku 75 majitelů aut. Jedním z nich je i Pavel Kalásek.

„Jsem živnostník, pohybuji se po celém městě a auto potřebuji ke své práci. Raději si koupím známku na celý rok. Nemusím se strachovat, jestli jsem zaparkoval na zpoplatněném parkovišti a až se vrátím k autu, najdu za stěračem oznámení o přestupku, že jsem nezaplatil parkovné," řekl Kalásek.

Parkovací známky si mohou živnostníci podnikající v Ústí nad Labem a Ústečané koupit v Městských službách po celý rok.

„Konečná cena se odvíjí od doby, kdy si majitel známku zakoupí. Je to poměrově podle měsíců. Když si známku koupíte například v březnu, poměrem se vám z celkové sumy dva měsíce odečtou," doplnil Milan Stýblo z ústeckých Městských služeb.

Cena parkovného na parkovištích spravovaných Městskými službami se pohybuje na hodinu od deseti do dvaceti korun.

Obyvatelé, kteří bydlí v centru města, mohou využít rezidenčních známek, které je opravňují stát na zpoplatněném parkovišti před domem.

„K tomu, aby si mohl majitel auta koupit rezidenční známku, musí mít trvalé bydliště v místě. Známka ho přijde na čtyři sta korun na celý rok. Do dnešního dne jsme prodali jednapadesát kusů," uvedl Milan Stýblo.

Zástupce ředitele městské policie Jan Novotný uvedl, že denně přistihnou strážníci v průměru dvanáct řidičů, kteří nemají zaplacené parkovné.