Vedení města i městské policie se po stížnostech s místními lidmi sešlo a situaci probralo. Z emotivní schůzky nakonec vyplynulo několik opatření. Kromě výzvy, aby do bazénu jezdili návštěvníci raději MHD, by sem měli častěji dojíždět strážníci a každému bezohlednému řidiči připravit nepříjemné překvapení buď v podobě žlutého lístečku věštícího pokutu, anebo nákladného placení za odtah auta.
Místní lidé dokonce popisovali situaci, kdy v noci kvůli výkopu a zátarasu blokujícímu vjezd do ulice Cestička z ulice Na Spálence uvázla záchranka ve chvíli, kdy se potřebovala dostat k pacientovi. Sanita se sice zdržela minimálně o pár minut, ale i tak záchranář nakonec běžel po svých. Záchranka se mezitím pokusila k místu dojet alespoň jedinou možnou spojnicí k Cestičce, úzkou uličkou U Koupaliště.
„V této jediné přístupové uličce v horkých dnech s oblibou parkují návštěvníci plaveckého areálu. Nedodržují povinné 3 metry ponechaného prostoru i ve chvíli, kdy je tam umístěn zákaz zastavení, bez skrupulí parkují za ním. O systémové řešení usilujeme nejméně rok. Po schůzce s městem a městkou policií se to snad zlepší, ale řešení musí být systémové,“ vylíčila obyvatelka domu Petra Morvayová, který je v podstatě staveništěm obklíčený.
Problém s parkovacími místy se ovšem táhne spoustu let. Eskaloval loňské léto po otevření venkovního bazénu. I tehdy na něj redakce Deníku upozorňovala. Letos je situace kritická právě kvůli stavebním pracím, kdy jsou kvůli stavbě navíc uzavřena dvě parkoviště ze tří. Přibližně tři desítky místních byly doslova uvězněny stavebními uzávěrami a návštěvníky bazénu ve svých nemovitostech krátce poté, co přišla vedra a kapacita parkovacích míst se ocitla daleko za svou hranicí, bez možnosti vjezdu a výjezdu. Protože nikdo nereagoval na předchozí upozornění, že taková situace nastane, lidé požadovali setkání se zástupci města.
Podle náměstkyně primátora Evy Outlé problémy začaly, kromě tedy dlouhodobě neřešené nedostatečné kapacity parkoviště, když se zdejšími lidmi nikdo neprojednal opravu ulice před jejím zahájením. Kdyby se tak stalo, mnoha dalším problémům by bylo možné se vyhnout. Další potíží je neprůjezdnost pro složky Integrovaného záchranného systému (IZS), jako jsou hasiči nebo zdravotníci.
Ze schůzky vyplynulo několik různých opatření. „Především nutnost zajistit dopředu spolupráci s vedením města, abychom povolovali další etapy a řešili operativně potíže tak, aby se stavba nezastavila. Dále bude nezbytné informovat místní v předstihu a poté s nimi operativně při místních šetřeních řešit problémy, které se aktuálně naskytnou,“ uvedla náměstkyně Outlá.
Nutné také bylo zamezit parkování na příjezdu k hale, aby byl umožněn průjezd pro IZS a město by mělo vyčlenit minimálně pět parkovacích míst v těsné blízkosti plavecké haly pro lidi z okolních domů, kteří špatně chodí, jako jsou senioři, či tělesně postižení.
„Hned další den po schůzce jsme si s našimi strážníky domluvili režim, v jakém tu budeme fungovat. Sám se tam, když jezdím kolem, zastavuji. Auta, která nejsou na odtah, ale porušují obecná pravidla, budeme pokutovat a podle rozsahu přestupku to předáme komisi,“ řekl ředitel ústecké městské policie Pavel Bakule.
Podle Morvayové se někteří strážníci pokoušeli místním maximálně pomoci už před schůzkou, ne vždy ale byla pomoc efektivní. Po schůzce zaznamenala častější přítomnost hlídek v místě i to, že některá auta stojící v nebezpečných úsecích skutečně nechala městská policie odtáhnout. „V chladnějších dnech zatím nikdo na příjezdu k Cestičce neparkuje, uvidíme, až se znovu oteplí, to teprve prověří sliby dané městem i ředitelem městské policie “ dodala.
Další místní šetření Na Spálence a v okolí bude po červencových státních svátcích, na kterém si město ověří účinnost opatření. Řešení se prý nabízí více a město s nimi chce zdejší lidi seznámit.