Zdraží se dlouhodobé parkování, které bude na jeden měsíc stát 950 korun, na pololetí 4 900 korun a roční parkování přijde na 8 900 korun. Podle dosavadního ceníku stálo měsíční parkování 630 korun a slevy pět, deset a patnáct procent byly poskytovány při platbách předem na čtvrt, půl nebo celý rok.

Vysoké provozní náklady

„Při takovém zdražení se vyplatí pořídit si parkovací kartu za 
4 800 korun, s kterou můžu zastavit, kde chci," napsal redakci čtenář Michal Tůma.

Nové ceny od 1. 1.Parkoviště pod Mariánskou skálou:
Měsíc: 950 Kč
půl roku 4 900 Kč
celý rok 8 900 Kč
Parkoviště pod Zanádražím:
Beze změn
Parkovací karty:
Připravuje se nové řešení

„Důvodem zvýšení cen jsou vysoké provozní náklady parkovacího domu pod Mariánskou skálou. Ztráta se pohybuje kolem tři čtvrtě milionu korun ročně a museli jsme ji dotovat z našeho rozpočtu," uvedl Miroslav Harciník, ředitel Městských služeb, které parkoviště provozují.

Jak dodal, měnit se naopak nebudou ceny parkoviště pod Zanádražím, které obyvatelům města umožňují parkování u odjezdů a příjezdů vlaků. „Ceny bychom chtěli nastavit i příznivěji, ale není to možné kvůli nutnosti udržitelnosti projektu dotovaného Evropskou unií," vysvětlil ředitel Harciník.

Připravují nové řešení

Parkovací karty levnější než je stání v parkovacím domě označil ředitel Městských služeb za ústecký paradox, který nelze dále prodlužovat.

„Platnost současných parkovacích karet je prodloužena do konce ledna a nové zatím vydávat nebudeme. Pro jednání rady města připravujeme materiál s novým řešením této problematiky," řekl Miroslav Harciník.

Pokud radní návrhy Městských služeb schválí, přestanou celoplošné parkovací karty ve městě existovat.

„Lidé, kteří mají tu smůlu, že bydlí v ulici, kde je placené parkování, si budou moci pořídit takzvané rezidenční karty, s nimiž budou moci zaparkovat levněji. Podobné to bude i pro firmy, úřady a další instituce. I pro ně připravíme karty na parkování, ale jenom v ulici, kde firma sídlí nebo má provozovnu," naznačil podstatu návrhu Miroslav Harciník.