Například v neděli odpoledne rozdali strážníci u jezera minimálně dvě desítky pokut. Auta i několik motorek stálo za značkou zákazu vjezdu.

Za zákazovou značkou

„To jsem netušila, nevěděla jsem kde zaparkovat," tvrdila například jedna z pokutovaných řidiček. Problém s parkováním je tu v horkých dnech značný. Prostor, kam mohou řidiči auta odstavit, je sice větší než při otevření jezera, ale při opravdovém náporu nestačí. Řidiči pak parkují nejen za zákazovou značkou, ale i na příjezdové komunikaci.

„Tu plochu by tu měli zvětšit. A nějak vyznačit místa ke stání, je tu hrozný zmatek," rozčiloval se Bohumil Celka při pohledu na strážníky.

Podle zástupce ředitele ústecké městské policie Jana Novotného strážníci jen dbají na dodržování platných předpisů a řidiče se snaží vychovat. „Pokud nejde o opakovaný případ, dáváme jen malé pokuty. Snažíme se řidičům především domluvit."

K jezeru jen s povolením

K jezeru je vjezd možný jen na povolení Palivového kombinátu. Pokud ho řidiči potřebují, získat se dá. „Například pokud si někdo potřebuje dovézt loď, tak povolení k vjezdu od Trmic dostane," uvedla Marta Šašková z Dobrovolného svazku obcí Milada.

Problémy s parkováním ale řidiči neřeší jen v okolí Milady, ale například i v Brné. Zde parkoviště je, ale nestačí. Někdy proto špatně odstavená auta zablokují místní silnici. O novém parkovišti se zde uvažovalo již před osmi lety. Nejsou ale na něj peníze.

Parkovné a pokuty na koupalištíchParkování u hlavních koupališť na Ústecku je zcela zdarma, řidiči se nemusejí obávat sankcí za neuhrazené parkovné. Strážníci ale dohlížejí na dodržování dopravních předpisů, především toho, kde řidiči zaparkují. Za porušení zákazu parkování, zákazu vjezdu, ale i třeba za stání v zeleni mohou dát na místě pokutu až tisíc korun. V praxi prý bývají sankce nižší, snaží se hlavně domlouvat. V případě, že řidič nezaplatí blokovou pokutu, přestupek řeší příslušná radnice ve správním řízení. V něm může být pokuta vyšší.