"Kvůli suchu byla termická stoupání často moc silná a turbulentní. Obecně je ale sucho pro létání a termické podmínky lepší. Dokonce jsem jednou nahlašoval i požár,“ svěřil se paraglidista, který pochází z Proboštova u Teplic. 

Zdroj: Youtube

„Část prázdnin propršelo, ovšem to jsem byl zase jako pěstitel a zahrádkář rád. V neposlední řadě to potřebovala hlavně příroda,“ dodal. Na svém kontě má nespočet letů, během roku ho můžete vidět na nebi nad Ústím i Teplicemi.

Tragická nehoda u Chlumce se stala v březnu loňského roku, policie řidiče dodávky v minulých dnech obvinila.
Padlo obvinění. Za smrtelnou nehodu u Chlumce hrozí řidiči šest let vězení

„Nejlepší lety v celém Česku se létají u nás na startu pod Komáří vížkou u Krupky. Obvykle se létá podél Krušných hor, kde výrazný reliéf způsobí četnější termické stoupavé proudy. Nejlepší piloti letí z Krupky k Varnsdorfu a odtud směr Litoměřice nebo až k Úštěku, a pak přes Ústí zase zpět. Takové lety trvají i devět hodin,“ uvedl Karel Filip.

Desítky nových domů mají vyrůst na louce nad Doběticemi.
Domy u Dobětic? Později. Developer vzdal tranzit přes Chuderov, chce most

Jemu ale stačí ve vzduchu čtyři hodiny. „Obvykle se vydávám z Krupky jen k Telnici, a spíše létám na západ přes Dubí k Oseku. Mám to tam rád a po cestě bydlí rodina, tedy možný odvoz, kdybych někde neplánovaně skončil,“ usmál se. Příjemné je pro něho také okolí jezera Milady. „Všude tam jsou možnosti pohodlného přistání a koupání. Dobré je též České středohoří, i když z výšky dvou kilometrů nejsou vrcholy skoro patrné.“

Mohlo by vás zajímat: Ústečané si pochvalují trhy na Míráku. Baví výběr i kvalita produktů

Zdroj: Deník/Jan Pechánek