Celostátní pátrání po 79letém muži vyhlásili ústečtí policisté v úterý 16. listopadu odpoledne. "Na policejní služebnu se dostavila 67letá žena s tím, že pohřešuje svého manžela, který trpí Alzheimerovou chorobou. Uvedla, že byli spolu ve městě a manžel na ni čekal před obchodem. Když po chvilce vyšla, tak už tam manžel nebyl a ani nikde v okolí," popsala začátek dramatu policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Manželka rovněž uvedla, že muž je jinak v dobrém zdravotním stavu a rád chodí. 

Pozornost hlídek policie a strážníků a také pracovníků dopravního podniku pozitivní výsledek nepřinesla. "Při setmění se k pátrání přidali i policisté speciální pořádkové jednotky. S každou hodinou navíc rostly obavy. Přes celou noc se muže vypátrat nepodařilo. V ranních hodinách ovšem přišla pozitivní zpráva. Kolegové z Roudnice nad Labem ústeckým policistům oznámili, že seniora mají, že se v současné době nachází v roudnické nemocnici na ošetření," uvedla mluvčí Hyšplerová.

Senior během krátké doby pravděpodobně po cyklostezce došel až do Roudnice nad Labem, což je zhruba 50 kilometrů daleko. Tam si vyčerpán sedl na lavičku a až projíždějící cyklisté mu zavolali zdravotnickou záchrannou službu.