„Ukazuje se, jak moc některým lidem vadí, že se městu podařilo vyřešit problém divadla," uvedl Pavel Dlouhý.

Tvrdí, že město zajistilo 23 tisíc vstupenek na kvalitní činohru ve velkém divadle. „Upravuje prostory opuštěné divadelní budovy na Střekově pro dětského diváka a již v říjnu se zde odehraje první představení pro děti," uvedl Pavel Dlouhý.

Nesouhlasili s granty

Budova na Střekově je prázdná od dubna, kdy ji museli opustit lidé z Činoherního divadla. Nesouhlasili s granty, které radní na konci ledna vypsali na činohru v Ústí. Vedení města to zdůvodnilo transparentností při přidělování peněz na kulturu.

Zastupitelé zřídili novou příspěvkovou organizaci Činoherní studio, která dostala v červnu za úkol založit dětské divadlo AmULet. V červenci spolek se stejným názvem zakládá pět lidí. Mezi nimi jsou člen ČSSD kandidující ve volbách Jan Tříska a člen ústecké KSČM, taktéž letošní kandidát Jan Janeček. Sídlo spolku je v domě spoluvlastněném Pavlem Dlouhým. Podle předsedkyně AmULetu Ivy Vozábové tu mají sídlo bezplatně a jen dočasně.

Dotace 24 milionů

V pondělí pak zastupitelé schválili spolku dotaci 24 milionů korun. Opozice marně volala po dalších informacích a dramaturgickém plánu. Dotace prošla především díky hlasům ČSSD, KSČM a Ústečanů, kteří spolu dlouhodobě spolupracují.

„Zastupitelstvo svým rozhodnutím dalo projektu divadla pro děti a mládež čtyřletou budoucnost a nezávislost na politických ambicích pánů Hausenblase a Haidlera," uvedl radní Dlouhý.

Lídr opozičního PRO! Ústí Martin Hausenblas se domnívá, že Pavel Dlouhý jen hází špínu. „Jeho vyjádření jsou pro mě jen velmi dobrou reklamou. Lidé si jistě udělali obrázek, co je vlastně zač," komentoval slova Martin Hausenblas.