Po chvilce jsem narazil na dvě slečny v šortkách. I pánský časopis by si smlsnul při pohledu na tu kvalitu. Vlasy měly několikanásobně delší než látku nad koleny a úsměv filmových hvězd.

Nahoře bez

Jen jsem je ztratil z dohledu, už tam ležela na opuštěném místě další kráska. Nahoře bez. Rozpačitě jsem vycouval na cestu a chtěl obejít rybník druhou stranou, směrem na golfové hřiště.

Tam v bažinách je vždycky zajímavé světlo. Polámané stromy se naklánějí nad hladinou, jako by šeptaly do rákosí, a odraz slunce ve vodě láká umělce s paletou.

Cestou jsem musel projít kolem opálené holky s bujarým výstřihem, která čekala na místního vodníka. Pozdravila a své dlouhé nohy odvážně vystavila na barevnou deku s reklamou kávy. Nechtěl jsem rušit její prázdninové rozjímání, a tak jsem zrychlil krok.

Skupina

Najednou jsem zahlédl v zátoce další přízrak. Zralá žena v odvážných plavkách stála ve vodě, žáby jí dělaly společnost, proti ní pózovala štíhlá dáma v klobouku a gesty naznačovala, co by si přála její technika.

Na cestě postávaly další dvě víly a vypadalo to na barrandovský výjezd. Pochválil jsem výběr místa i barevné holínky a zamával na pozdrav.

Kouzelný ráj

Těsně před golfovým hřištěm stál naleštěný mercedes a u něj sotva osmnáctiletá Julie předstírala zájem o březový háj. Rychle jsem prolétl kovovým roštem a hnal se k výčepu v místní klubovně. Panečku, to byl den!

Habrovický rybník je snad kouzelným rájem. Jak pro děti, které tam mohou jako já zažít nejedno dobrodružství, tak i pro dospělé. Ženy si tam rády užívají letního lenošení a mužům se tak odrývá krásný pohled na opálené křivky.