Novinářům to po zasedání výboru regionální rady řekla ředitelka ROP Severozápad Jana Havlicová.

Rada schvalovala projekty v rámci dvou výzev, které se týkaly velkých měst. ROP Severozápad měl zhruba 24 miliard korun na projekty v Ústeckém a Karlovarském kraji.

Plavecká hala Klíše

Největší schválená dotace je určena pro ústeckou plaveckou halu. Město získá 153,746 milionu korun. Opravy budou stát 207 milionů korun bez DPH.

Rekonstrukce zahrnuje výměnu bazénu, který nahradí nerezová vana. Jeho rozměr by pak měl vyhovovat předpisům pro konání mezinárodních soutěží. Oprava čeká vstupní prostory, šatny i zázemí.

Obnoveny budou technologie, rekonstruovat se má i plášť budovy.

Oprava zastávek

Ústí uspělo i s žádostí o dotaci na rekonstrukci a modernizaci zastávek, Most dostane peníze na dostavbu obratiště a točny MHD a na informační systém, Děčín získá příspěvek na úpravu prostoru kolem ulice Tyršova či na zútulnění okolí kolem domova pro seniory. Karlovy Vary dostanou peníze na rekonstrukci venkovního bazénu.

Přijímat žádosti bude ROP Severozápad v následujících dvou měsících v rámci zřejmě úplně posledních dvou výzev. Do obou se už přihlásilo 52 projektů.

„Čtyři jsme museli vyřadit, další budeme posuzovat. Projekty jsou v celkovém objemu 572,3 milionu korun," uvedla Havlicová. Pokud uspěje většina, úřad rozdělí posledních zhruba 450 milionů korun.