Radní Pavel Macík (ČSSD) uvedl, že na plaveckou halu má město k dispozici 160 milionů korun. Dnes neví, zda budou stačit. „V IPRM je nyní k dispozici nějakých 240 milionů korun. Otázka je, co se zbývajícími 80 miliony," řekl.

Podle něho se z výsledku analýzy vedení města rozhodne, co se dá  z peněz postavit, kdy a v jakém rozsahu. Nevyloučil, že vedení města se nakonec rozhodne zastupitelům navrhnout zbytek peněz převést na halu. V návrhu letošního rozpočtu  již zastupitelé z kulturního domu přesunuli 70 milionů na projekt Klíše.

TOP 09, která sice není ve vedení města, ale s ČSSD úzce spolupracuje, by s tím podle svého ústeckého předsedy Jakuba Zavorala souhlasila. Právě TOP 09 na jaře převod části peněz navrhla. „Pro nás má plavecká hala vyšší prioritu než rekonstrukce kulturního domu," řekl  Zavoral.

Kriticky se naopak k návrhu staví zastupitel za ODS Jan Řeřicha. „Takový návrh jen dokazuje, že převedení peněz z kulturního domu, jehož rekonstrukce byla před zahájením, nebyla dobře připravená. Stačilo jen vypsat soutěž na dodavatele," uvedl.

Podle Řeřichy bylo logičtější nejdřív dokončit dům kultury a pak najít peníze na halu. „Bude jistě další kolo dotací, ve kterém město mohlo o peníze žádat," vysvětlil.