Haidler tvrdí, že v době, kdy kraj je zadlužený a musí šetřit, protože bude platit stamilionové částky za chyby a skandály kolem evropských dotací, by se  měl  uskromnit a podobné velkolepé oslavy nepořádat. Vadí mu také pořadatel oslav, společnost Darothore.

Petici na internet umístil v noci na čtvrtek. Ve čtvrtek odpoledne pod ní byla necelá stovka podpisů. „Chci vlastně zjistit, co si lidé přejí," uvedl Haidler. Pokud bude podpisů více, chce celou záležitost probrat na klubu zastupitelů a pak s ní na krajském zastupitelstvu vystoupit. „Pokud ale budou lidé chtít vyhodit 6,5 milionu korun, tak budu jejich vůli respektovat," uvedl.

Podle něho by kraj ale měl šetřit. Ve slepém rozpočtu našel řadu údajů, které mu sesedí. „Chápal bych třeba 1,5 milionu na samotné uspořádání bitvy. Ale nechápu, proč stejně velká částka má jít na reklamu a propagaci v době, kdy musíme šetřit. Pokud lidé chtějí přijít, tak přijdou," uvedl. Jako příklad mrhání uvedl údajný nákup 1000 magnetů na lednici.

Do soutěže o pořádání bitvy se přihlásila kromě Darothore ještě firma  News Advertising. „Darothore předložila nižší nabídku," uvedl před několika dny hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM). Druhá nabídka byla o 350 tisíc korun vyšší.

Darothore byla v minulosti  opakovaně spojována s ústeckou sociální demokracií. V Ústí nad Labem například pořádá vítání občánků. Právě Haidler z města získal informace, podle kterých ze zhruba pěti milionů určených na tuto akci rodiny narozených dětí dostanou jen menší část z vynaložených peněz. Mnohem více jde na propagaci akce, například na billboardy se jménem primátora Víta Mandíka (ČSSD).

Mnohým Ústečanům se nápad uspořádat velkolepou rekonstrukci bitvy líbí. „Byla to určitě událost, která Ústecko proslavila. V minulosti jsem byl na jedné rekonstrukci a určitě na to chci vzít své syny," řekl Deníku Martin Drahoš. Dodal, že neví, kolik by mohla taková bitva stát. „Doufám, že se ale nebudou peníze vyhazovat," uvedl.